Založ si blog

Vajce alebo sliepka?

Ak by sme sa opýtali ukrajinského, alebo ruského vojaka na históriu, respektíve príčinu konfliktu tejto  tragickej vojny,ktorá vydesí každého, kto  má aspoň elementárny cit pre nezmyselné krviplienenie , tak opoveď z úst vojaka by bola  rozpačitá, až žiadna.   Odpoveď veliacich dôstojníkov by rovnako nebola relevantná. Teda za čo bojujeme ?  Pred nami , vpravo i vĺavo je nepriatel  a že obe strany majú pri zavelení do útoku rovnaký pokrik : vperjod ,a mnoho ´dalších spoločných slov čo potvrdzuje, že ide o bratovražedný boj.  Rodinné putá, týchto dvoch národností, a jedného národa sú poprepletané, v mnohých rodinách je  zmiešané manželstvo normálne.   Pred rokmi  si zaľúbenci šepkali nežné slová lásky jednou, rovnakou vetou :  ľubjú tibjá a dnes  povolávajúci rozkaz postavil proti sebe švagra a manžela jeho sestry.  Babička, ktorá prežila dve svetové vojny , vrátane blokády Leningradu,, síce sa už sama nepohne, ani k stolíku s televízorom, ale keď jej ho dcéra zapne a naladí Kanal 1, už iba neveriacky pokyvuje hlavou a tíško sa modlí.

Po skončení 2. svetovej vojny, chodili  pozerať neveriaci civilní obyvatelia, Nemecka  do sprístupnelých koncentračných táborov na výsledky zverstiev , ktorých sa dopustili fašisti na nevinných obetiach.

Rusi odchovaní Putinovskou propagandou o dobrom strýčkovi,po šťastnom ukončení vojny v prospech Ukrajiny,by mohli mať dopriané vidieť svojich súkmeňovcov aspoň na proruskom T.V.  Kanal 1, thiller  :  Akí sme boli !!!

Priama úmera.

13.08.2023

Rozbehne. sa školský rok, zbohom prázdniny a o rok dovidenia. Niekoľko rokov dozadu, sa však vlečie problém s umiestňovaním či už škôlkarov, alebo učenia chtivých prváčikov, ktorí už niekoľko dní chodia so školskou taškou zavesenou na chrbte, doma, po byte a ukazujú sa pred mladším súrodencom s určitým dešpektom aký sú už veľký. Radosť je to ale predčasná, [...]

Medvedíci.

06.08.2022

Fauna, Flóra, ľudkovia a medvedíci, my všetci si hľadáme zaradenie a miesto na zemeguli, pri ohrození sa bránime, pri anektovaní útočime. Na Slovensku,prevláda názor , že sme národ holubičí a tak tu bola i vzácna symbioza medzi najväčšou u nás žijúcou šelmou, medveďom a človekom. Na rozdiel od amerického Grizlyho, ktorý zapríčinil nie jednu tragédiu , a ruského [...]

Možno príde kúzelník.

03.12.2021

Ako každý pracovný deň, sme sa my, VPP-čkári zhromaždili, lepšie povedané doliezli, pred “ Obecný úrad v počte deväť duší a čakali na starostu. Ešte začiatkom leta nás bolo jedenásť, ako v tej Klabzubovej jedenástke, medzitým nás ale opustil Jani pre alkohol a Ďuri pre Kovid. A to sme si robili plány, že sa prihlásime do šiestej ligy. V dedine už viac [...]

Pásmo Gazy, izraelská armáda

Spáchal Izrael vojnový zločin? Vyšetrovanie naznačuje, že ich tank zabil novinára v Libanone

07.12.2023 15:02

Z vyšetrovania októbrového útoku na novinárov na juhu Libanonu vyplýva, že ich pravdepodobne zasiahol tankový granát izraelskej armády.

Žilinka

Žilinka nenamieta zrušenie špeciálnej prokuratúry. Chystá pracovnú skupinu, ktorá dohliadne na zmeny

07.12.2023 14:26

Vládou schválený legislatívny návrh týkajúci sa postavenia Úradu špeciálnej prokuratúry je podľa Generálnej prokuratúry obsahovo komplexný a vykonateľný.

Ruský generál Zavadskij

Ruského generála zabili vlastní, keď si bol zajazdiť na ukoristenom ukrajinskom vozidle

07.12.2023 14:00

Na Ukrajine koncom novembra zomrel ďalší ruský generál. Teraz vyšli najavo podrobnosti a ide o mimoriadne bizarný príbeh.

Izrael, Palestína, Hamas, bombardovanie, rakety, Pásmo Gazy

Hamas sa skrýva za civilistami. Odpálil rakety z humanitárnej zóny

07.12.2023 13:34

Teroristi z Hamasu odpálili niekoľko rakiet z tzv. humanitárnej zóny v Pásme Gazy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 38
Celková čítanosť: 94474x
Priemerná čítanosť článkov: 2486x

Autor blogu

Kategórie