Založ si blog

Vajce alebo sliepka?

Ak by sme sa opýtali ukrajinského, alebo ruského vojaka na históriu, respektíve príčinu konfliktu tejto  tragickej vojny,ktorá vydesí každého, kto  má aspoň elementárny cit pre nezmyselné krviplienenie , tak opoveď z úst vojaka by bola  rozpačitá, až žiadna.   Odpoveď veliacich dôstojníkov by rovnako nebola relevantná. Teda za čo bojujeme ?  Pred nami , vpravo i vĺavo je nepriatel  a že obe strany majú pri zavelení do útoku rovnaký pokrik : vperjod ,a mnoho ´dalších spoločných slov čo potvrdzuje, že ide o bratovražedný boj.  Rodinné putá, týchto dvoch národností, a jedného národa sú poprepletané, v mnohých rodinách je  zmiešané manželstvo normálne.   Pred rokmi  si zaľúbenci šepkali nežné slová lásky jednou, rovnakou vetou :  ľubjú tibjá a dnes  povolávajúci rozkaz postavil proti sebe švagra a manžela jeho sestry.  Babička, ktorá prežila dve svetové vojny , vrátane blokády Leningradu,, síce sa už sama nepohne, ani k stolíku s televízorom, ale keď jej ho dcéra zapne a naladí Kanal 1, už iba neveriacky pokyvuje hlavou a tíško sa modlí.

Po skončení 2. svetovej vojny, chodili  pozerať neveriaci civilní obyvatelia, Nemecka  do sprístupnelých koncentračných táborov na výsledky zverstiev , ktorých sa dopustili fašisti na nevinných obetiach.

Rusi odchovaní Putinovskou propagandou o dobrom strýčkovi,po šťastnom ukončení vojny v prospech Ukrajiny,by mohli mať dopriané vidieť svojich súkmeňovcov aspoň na proruskom T.V.  Kanal 1, thiller  :  Akí sme boli !!!

Priama úmera.

13.08.2023

Rozbehne. sa školský rok, zbohom prázdniny a o rok dovidenia. Niekoľko rokov dozadu, sa však vlečie problém s umiestňovaním či už škôlkarov, alebo učenia chtivých prváčikov, ktorí už niekoľko dní chodia so školskou taškou zavesenou na chrbte, doma, po byte a ukazujú sa pred mladším súrodencom s určitým dešpektom aký sú už veľký. Radosť je to ale predčasná, [...]

Medvedíci.

06.08.2022

Fauna, Flóra, ľudkovia a medvedíci, my všetci si hľadáme zaradenie a miesto na zemeguli, pri ohrození sa bránime, pri anektovaní útočime. Na Slovensku,prevláda názor , že sme národ holubičí a tak tu bola i vzácna symbioza medzi najväčšou u nás žijúcou šelmou, medveďom a človekom. Na rozdiel od amerického Grizlyho, ktorý zapríčinil nie jednu tragédiu , a ruského [...]

Možno príde kúzelník.

03.12.2021

Ako každý pracovný deň, sme sa my, VPP-čkári zhromaždili, lepšie povedané doliezli, pred “ Obecný úrad v počte deväť duší a čakali na starostu. Ešte začiatkom leta nás bolo jedenásť, ako v tej Klabzubovej jedenástke, medzitým nás ale opustil Jani pre alkohol a Ďuri pre Kovid. A to sme si robili plány, že sa prihlásime do šiestej ligy. V dedine už viac [...]

Ukrajina Rusko útok Dnipro obete zranení uarus

ONLINE: Mierový plán vypracuje Kyjev aj bez Rusov. Spolieha sa, že svet donúti Rusko ho rešpektovať

15.07.2024 07:07, aktualizované: 07:42

Rusko zostane agresívne aj po našom víťazstve, tvrdí poradca Zelenského Ihor Žovkva. Kyjev sa spolieha na tlak sveta na Rusko.

Election 2024, Donald Trump

Bol falošný republikán? Strelec na Trumpa konal sám, jeho politické zmýšľanie je nejasné, hlási FBI

15.07.2024 06:43

Vyšetrovatelia novinárom oznámili, že zatiaľ nepoznajú politické zmýšľanie páchateľa a nenašli žiadne jeho výhražné oznámenia.

Joe Biden

Biden prehovoril k Američanom z Oválnej pracovne: Nastal čas schladiť ostrú politickú rétoriku

15.07.2024 06:09

Joe Biden deň po pokuse o vraždu bývalého prezidenta Donalda Trumpa vystúpil v televízii s príhovorom z prezidentskej pracovne v Bielom dome.

severokorejsky detsky tabor

Dostával zlé jedlo, strieľal na Biely dom. Čo ešte zažil mladý Rus, ktorý okúsil detský tábor v krajine diktátora?

15.07.2024 06:00

Ako vyzerá pobyt v severokórejskom detskom tábore? Dievčatá a chlapci čistili sochy diktátorov, prvé noci sa mohli opiť, k vodke si kúpili aj cigarety.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 38
Celková čítanosť: 99154x
Priemerná čítanosť článkov: 2609x

Autor blogu

Kategórie