Založ si blog

Vajce alebo sliepka?

Ak by sme sa opýtali ukrajinského, alebo ruského vojaka na históriu, respektíve príčinu konfliktu tejto  tragickej vojny,ktorá vydesí každého, kto  má aspoň elementárny cit pre nezmyselné krviplienenie , tak opoveď z úst vojaka by bola  rozpačitá, až žiadna.   Odpoveď veliacich dôstojníkov by rovnako nebola relevantná. Teda za čo bojujeme ?  Pred nami , vpravo i vĺavo je nepriatel  a že obe strany majú pri zavelení do útoku rovnaký pokrik : vperjod ,a mnoho ´dalších spoločných slov čo potvrdzuje, že ide o bratovražedný boj.  Rodinné putá, týchto dvoch národností, a jedného národa sú poprepletané, v mnohých rodinách je  zmiešané manželstvo normálne.   Pred rokmi  si zaľúbenci šepkali nežné slová lásky jednou, rovnakou vetou :  ľubjú tibjá a dnes  povolávajúci rozkaz postavil proti sebe švagra a manžela jeho sestry.  Babička, ktorá prežila dve svetové vojny , vrátane blokády Leningradu,, síce sa už sama nepohne, ani k stolíku s televízorom, ale keď jej ho dcéra zapne a naladí Kanal 1, už iba neveriacky pokyvuje hlavou a tíško sa modlí.

Po skončení 2. svetovej vojny, chodili  pozerať neveriaci civilní obyvatelia, Nemecka  do sprístupnelých koncentračných táborov na výsledky zverstiev , ktorých sa dopustili fašisti na nevinných obetiach.

Rusi odchovaní Putinovskou propagandou o dobrom strýčkovi,po šťastnom ukončení vojny v prospech Ukrajiny,by mohli mať dopriané vidieť svojich súkmeňovcov aspoň na proruskom T.V.  Kanal 1, thiller  :  Akí sme boli !!!

Medvedíci.

06.08.2022

Fauna, Flóra, ľudkovia a medvedíci, my všetci si hľadáme zaradenie a miesto na zemeguli, pri ohrození sa bránime, pri anektovaní útočime. Na Slovensku,prevláda názor , že sme národ holubičí a tak tu bola i vzácna symbioza medzi najväčšou u nás žijúcou šelmou, medveďom a človekom. Na rozdiel od amerického Grizlyho, ktorý zapríčinil nie jednu tragédiu , a ruského [...]

Možno príde kúzelník.

03.12.2021

Ako každý pracovný deň, sme sa my, VPP-čkári zhromaždili, lepšie povedané doliezli, pred “ Obecný úrad v počte deväť duší a čakali na starostu. Ešte začiatkom leta nás bolo jedenásť, ako v tej Klabzubovej jedenástke, medzitým nás ale opustil Jani pre alkohol a Ďuri pre Kovid. A to sme si robili plány, že sa prihlásime do šiestej ligy. V dedine už viac [...]

Dať mat – Matovičovi.

09.04.2021

Ďalšie pokračovanie seriálu, o Dobrom premiérovi a jeho zrkadielku , končí z dôvodu zatvorených prevádzok na ich výrobu a tak čarovná veta:, zrkadielko, zrkadielko, kto je najlepší premiér v rámci E.Ú , môže ešte zaznieť po spolupráci „Troj-osi : minister financií S.R. -minister zahraničných vecí H.U. a nemenovaný minister R.F, keď okrem vakcín, sa vybaví [...]

Zelenskyj

Zelenskyj: Ukrajina nemôže začať protiofenzívu, čaká na muníciu

25.03.2023 15:15

Vyjadrenie prišlo v čase, keď správy z frontu v oblasti Bachmutu hovoria o zastavení ruského postupu a posilnení pozícií ukrajinských obrancov.

emil bocek

Vo veku 100 rokov zomrel český vojnový veterán Emil Boček

25.03.2023 14:48

Zápas za slobodu bol pre neho výzvou v mene oboch národov.

Auschwitz, vstupná brána

Káčer: Nedovoľme, aby sa zopakovala najtemnejšia kapitola našich dejín

25.03.2023 14:29

Minister si pripomenul uplynutie 81 rokov od vypravenia prvého transportu židov z územia Slovenska do koncentračného tábora Auschwitz-Birkenau.

preberanie dekretu, novy poslanci, kamenicky

Kamenický: Nominácia Klusa nebola dobrá, Heger mal okamžite reagovať

25.03.2023 14:22

Remišovej sa nepáči prístup Sulíka, ktorý sa mal listom upozorniť na reputačné riziko Klusovej nominácie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 37
Celková čítanosť: 90555x
Priemerná čítanosť článkov: 2447x

Autor blogu

Kategórie