Založ si blog

Medvedíci.

Fauna, Flóra, ľudkovia a medvedíci, my všetci si hľadáme zaradenie a miesto na zemeguli, pri ohrození sa bránime, pri anektovaní útočime.

Na Slovensku,prevláda názor , že sme národ  holubičí a tak tu bola i vzácna symbioza medzi najväčšou u nás žijúcou šelmou, medveďom a človekom. Na rozdiel od amerického Grizlyho, ktorý zapríčinil nie jednu tragédiu , a ruského ( ukrajinského /medveďa veľkeho/, ktorí zachránil Nastenku a z ktorého sa vykľul mládenec Ivan. Ako áno, ako nie Grizly,  už niekolko desaťročí ovplyvńuje politické dianie v 3/4 sveta , v prípade konfliktu ,okrem finančných dodávok sa neokúňa dodať zbrane.

Slovenský medvedík, ktorý ešte nedávno nosil rozprávkové meno  Medvedík PU sa skamarátil s medveďom Karpatským, daroval mu zopár  zelených tričiek , čo nebolo najhoršie, horšia bola nekoordinovaná dodávka rôznych výhod oproti Slovákom, až im aj dôchodcova závideli.

Medzitým ruský medveď ,ktorému bolo ľuto nerovnomernému rozdeleniu územného vplyvu po svetovej vojne a nespokojnosti s Tymošenkovou a Juščenkom si brúsil v brlôžku a pripravil plán na získanie území pre Veľkú rus.

ˇZial konflikt sa naťahuje, obetí pribuda a nik zo zainteresovaných nemá odvahu povedať :   ZBOHOM  ZBRANIAM a jedine takto zastaviť  Brato-vražednú vojnu. Želajme si aj , aby do diania nezasiahla  Čínska Panda.

 

Vajce alebo sliepka?

15.04.2022

Ak by sme sa opýtali ukrajinského, alebo ruského vojaka na históriu, respektíve príčinu konfliktu tejto tragickej vojny,ktorá vydesí každého, kto má aspoň elementárny cit pre nezmyselné krviplienenie , tak opoveď z úst vojaka by bola rozpačitá, až žiadna. Odpoveď veliacich dôstojníkov by rovnako nebola relevantná. Teda za čo bojujeme ? Pred nami , vpravo i [...]

Možno príde kúzelník.

03.12.2021

Ako každý pracovný deň, sme sa my, VPP-čkári zhromaždili, lepšie povedané doliezli, pred “ Obecný úrad v počte deväť duší a čakali na starostu. Ešte začiatkom leta nás bolo jedenásť, ako v tej Klabzubovej jedenástke, medzitým nás ale opustil Jani pre alkohol a Ďuri pre Kovid. A to sme si robili plány, že sa prihlásime do šiestej ligy. V dedine už viac [...]

Dať mat – Matovičovi.

09.04.2021

Ďalšie pokračovanie seriálu, o Dobrom premiérovi a jeho zrkadielku , končí z dôvodu zatvorených prevádzok na ich výrobu a tak čarovná veta:, zrkadielko, zrkadielko, kto je najlepší premiér v rámci E.Ú , môže ešte zaznieť po spolupráci „Troj-osi : minister financií S.R. -minister zahraničných vecí H.U. a nemenovaný minister R.F, keď okrem vakcín, sa vybaví [...]

Armáda / Vojak / Ruskí vojaci /

Do Kazachstanu ušli pred mobilizáciou nielen státisíce Rusov, ale aj miliardy rubľov

29.11.2022 18:34

Väčšina Rusov, ktorí prišli do Kazachstanu po vyhlásení mobilizácie, krajinu už aj opustila.

irán

Pri protestoch v Iráne zabili vojaci už 448 ľudí vrátane 60 detí

29.11.2022 18:19

Údaj nezahŕňa členov bezpečnostných síl, dodala organizácia Iran Human Rights.

Belarus Foreign Minister

Záhadná smrť Lukašenkovho ministra. Pomohli mu na druhý svet?

29.11.2022 18:19

Náhle úmrtie Vladimira Makeja, ktorý hlásal, že Bielorusko by si malo udržiavať odstup od Západu i Moskvy, vyvolalo mnohé dohady.

Zuzana Čaputová

Reakcie na prezidentkinu správu o stave republiky

29.11.2022 17:58

Na správu o stave Slovenskej republiky reagovali koaliční aj opoziční politici.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 37
Celková čítanosť: 88826x
Priemerná čítanosť článkov: 2401x

Autor blogu

Kategórie