Založ si blog

Medvedíci.

Fauna, Flóra, ľudkovia a medvedíci, my všetci si hľadáme zaradenie a miesto na zemeguli, pri ohrození sa bránime, pri anektovaní útočime.

Na Slovensku,prevláda názor , že sme národ  holubičí a tak tu bola i vzácna symbioza medzi najväčšou u nás žijúcou šelmou, medveďom a človekom. Na rozdiel od amerického Grizlyho, ktorý zapríčinil nie jednu tragédiu , a ruského ( ukrajinského /medveďa veľkeho/, ktorí zachránil Nastenku a z ktorého sa vykľul mládenec Ivan. Ako áno, ako nie Grizly,  už niekolko desaťročí ovplyvńuje politické dianie v 3/4 sveta , v prípade konfliktu ,okrem finančných dodávok sa neokúňa dodať zbrane.

Slovenský medvedík, ktorý ešte nedávno nosil rozprávkové meno  Medvedík PU sa skamarátil s medveďom Karpatským, daroval mu zopár  zelených tričiek , čo nebolo najhoršie, horšia bola nekoordinovaná dodávka rôznych výhod oproti Slovákom, až im aj dôchodcova závideli.

Medzitým ruský medveď ,ktorému bolo ľuto nerovnomernému rozdeleniu územného vplyvu po svetovej vojne a nespokojnosti s Tymošenkovou a Juščenkom si brúsil v brlôžku a pripravil plán na získanie území pre Veľkú rus.

ˇZial konflikt sa naťahuje, obetí pribuda a nik zo zainteresovaných nemá odvahu povedať :   ZBOHOM  ZBRANIAM a jedine takto zastaviť  Brato-vražednú vojnu. Želajme si aj , aby do diania nezasiahla  Čínska Panda.

 

Priama úmera.

13.08.2023

Rozbehne. sa školský rok, zbohom prázdniny a o rok dovidenia. Niekoľko rokov dozadu, sa však vlečie problém s umiestňovaním či už škôlkarov, alebo učenia chtivých prváčikov, ktorí už niekoľko dní chodia so školskou taškou zavesenou na chrbte, doma, po byte a ukazujú sa pred mladším súrodencom s určitým dešpektom aký sú už veľký. Radosť je to ale predčasná, [...]

Vajce alebo sliepka?

15.04.2022

Ak by sme sa opýtali ukrajinského, alebo ruského vojaka na históriu, respektíve príčinu konfliktu tejto tragickej vojny,ktorá vydesí každého, kto má aspoň elementárny cit pre nezmyselné krviplienenie , tak opoveď z úst vojaka by bola rozpačitá, až žiadna. Odpoveď veliacich dôstojníkov by rovnako nebola relevantná. Teda za čo bojujeme ? Pred nami , vpravo i [...]

Možno príde kúzelník.

03.12.2021

Ako každý pracovný deň, sme sa my, VPP-čkári zhromaždili, lepšie povedané doliezli, pred “ Obecný úrad v počte deväť duší a čakali na starostu. Ešte začiatkom leta nás bolo jedenásť, ako v tej Klabzubovej jedenástke, medzitým nás ale opustil Jani pre alkohol a Ďuri pre Kovid. A to sme si robili plány, že sa prihlásime do šiestej ligy. V dedine už viac [...]

Systém Patriot, PVO

Le Monde: Mnohé krajiny EÚ sa nechcú s Kyjevom deliť o svoju protivzdušnú obranu

23.04.2024 21:45

Šéfovia vlád jednotlivých krajín si dávali dobrý pozor, aby neurobili žiadny konkrétny sľub.

Izrael Palestína Gaza Hamas Rukojemníci Prepustenie

Vojna v Gaze trvá 200 dní. Izrael zosilnil údery, nariadil nové evakuácie na severe

23.04.2024 20:55

Ostreľovanie severu palestínskeho územia bolo za posledný deň jedno z najintenzívnejších od začiatku vojny.

USA Izrael Gaza univerzity protesty

Polícia zatýkala na pro-palestínskych protestoch na univerzite v New Yorku

23.04.2024 19:49

Biely dom antisemitské vyjadrenia počas študentských protestov na viacerých univerzitách slovne odsúdil.

Thunbergová

Švédska prokuratúra obvinila Gretu Thunbergovú z občianskej neposlušnosti

23.04.2024 19:35

Súdy v minulosti už dvakrát uložili celosvetovo známej aktivistke pokutu za občiansku neposlušnosť na klimatických protestoch.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 38
Celková čítanosť: 96812x
Priemerná čítanosť článkov: 2548x

Autor blogu

Kategórie