Založ si blog

Ako som nevolil.

Svoje bývanie, respektíve prítomnosť v priebehu roka, delím medzi dve „srdcovky“,a to moje rodné mesto a dedinku vzdialenú nejakých 20 kilometrov od bodu A, do bodu B.

V dedinke sa pripájam v rámci „akcie Z“ brigádam na obecnom vodovode, ktorý nás zásobuje po jarnom čistení a menších opravách skvostnou pramenitou vodou, v rámci rozvíjánia dobrých susedských vzťahov, navštevujem miestne pohostinstvo, kde sa toho človek veľa dozvie, viac ako z regionálnych správ, ktoré vysielajú staršie susedy, posedávajúce na priedomí a nemajú ich zaktualizované,keďže krčma je v rovnakej budove ako obecný úrad a starosta sa po fajronte vždy zastaví pri večne smädných chlapoch. na slovko, dve.

Občas zájdem na nedeľnú omšu a tak sa dá povedať, že po zaplatení miestných daní,spĺňam štatút obyvateľa.

Keď sa vrátim do mesta, prečítam si oznamy, uverejnené na oznamovacej tabuli, vo vchode nášho bloku, zúčastním sa avizovanej domovej schôdze, aktívne prispejem k uprataniu pivničných priestorov, susedovi nahodím istič, nakoľko mám v bloku povesť hodinového manžela, ale to je o niečom inom.

Teraz už to hlavné.  Túžim  cez obecné a miestne volby stať sa Dr. Jekyllom a Mr. Hydom . Mať možnosť rozdeliť sa  a vyjadriť svoj názor na komunálnu politiku v oboch miestach kde žijem, bývam a zúčastňujem sa miestneho diania.

Súčasná legislatíva to neumožňuje a tak nakoľko, som sa v deň volieb nachádzal v bode B, kde som voliť nemohol, ale rád by som podporil kandidáta, ktorý by obci dal viac, ako doterajší starosta.

Rovnako som absentoval v bode A, a tak diléma trvá. Bude trvať aj o štyri roky.

To je diskriminácia občana, ktorý nemôže preukázať svoj názor na mieste, kde sa mu veľa vecí nepáči, ale žije a dýcha rovnaký vzduch, ( mimochodom teraz znečistený od neekologického spaľovania paliva) ako jeho susedia.

Takže preto som nevolil.

Priama úmera.

13.08.2023

Rozbehne. sa školský rok, zbohom prázdniny a o rok dovidenia. Niekoľko rokov dozadu, sa však vlečie problém s umiestňovaním či už škôlkarov, alebo učenia chtivých prváčikov, ktorí už niekoľko dní chodia so školskou taškou zavesenou na chrbte, doma, po byte a ukazujú sa pred mladším súrodencom s určitým dešpektom aký sú už veľký. Radosť je to ale predčasná, [...]

Medvedíci.

06.08.2022

Fauna, Flóra, ľudkovia a medvedíci, my všetci si hľadáme zaradenie a miesto na zemeguli, pri ohrození sa bránime, pri anektovaní útočime. Na Slovensku,prevláda názor , že sme národ holubičí a tak tu bola i vzácna symbioza medzi najväčšou u nás žijúcou šelmou, medveďom a človekom. Na rozdiel od amerického Grizlyho, ktorý zapríčinil nie jednu tragédiu , a ruského [...]

Vajce alebo sliepka?

15.04.2022

Ak by sme sa opýtali ukrajinského, alebo ruského vojaka na históriu, respektíve príčinu konfliktu tejto tragickej vojny,ktorá vydesí každého, kto má aspoň elementárny cit pre nezmyselné krviplienenie , tak opoveď z úst vojaka by bola rozpačitá, až žiadna. Odpoveď veliacich dôstojníkov by rovnako nebola relevantná. Teda za čo bojujeme ? Pred nami , vpravo i [...]

Ukrajina Rusko útok Dnipro obete zranení uarus

ONLINE: Mierový plán vypracuje Kyjev aj bez Rusov. Spolieha sa, že svet donúti Rusko ho rešpektovať

15.07.2024 07:07, aktualizované: 07:42

Rusko zostane agresívne aj po našom víťazstve, tvrdí poradca Zelenského Ihor Žovkva. Kyjev sa spolieha na tlak sveta na Rusko.

Election 2024, Donald Trump

Bol falošný republikán? Strelec na Trumpa konal sám, jeho politické zmýšľanie je nejasné, hlási FBI

15.07.2024 06:43

Vyšetrovatelia novinárom oznámili, že zatiaľ nepoznajú politické zmýšľanie páchateľa a nenašli žiadne jeho výhražné oznámenia.

Joe Biden

Biden prehovoril k Američanom z Oválnej pracovne: Nastal čas schladiť ostrú politickú rétoriku

15.07.2024 06:09

Joe Biden deň po pokuse o vraždu bývalého prezidenta Donalda Trumpa vystúpil v televízii s príhovorom z prezidentskej pracovne v Bielom dome.

severokorejsky detsky tabor

Dostával zlé jedlo, strieľal na Biely dom. Čo ešte zažil mladý Rus, ktorý okúsil detský tábor v krajine diktátora?

15.07.2024 06:00

Ako vyzerá pobyt v severokórejskom detskom tábore? Dievčatá a chlapci čistili sochy diktátorov, prvé noci sa mohli opiť, k vodke si kúpili aj cigarety.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 38
Celková čítanosť: 99155x
Priemerná čítanosť článkov: 2609x

Autor blogu

Kategórie