Založ si blog

Ako som nevolil.

Svoje bývanie, respektíve prítomnosť v priebehu roka, delím medzi dve „srdcovky“,a to moje rodné mesto a dedinku vzdialenú nejakých 20 kilometrov od bodu A, do bodu B.

V dedinke sa pripájam v rámci „akcie Z“ brigádam na obecnom vodovode, ktorý nás zásobuje po jarnom čistení a menších opravách skvostnou pramenitou vodou, v rámci rozvíjánia dobrých susedských vzťahov, navštevujem miestne pohostinstvo, kde sa toho človek veľa dozvie, viac ako z regionálnych správ, ktoré vysielajú staršie susedy, posedávajúce na priedomí a nemajú ich zaktualizované,keďže krčma je v rovnakej budove ako obecný úrad a starosta sa po fajronte vždy zastaví pri večne smädných chlapoch. na slovko, dve.

Občas zájdem na nedeľnú omšu a tak sa dá povedať, že po zaplatení miestných daní,spĺňam štatút obyvateľa.

Keď sa vrátim do mesta, prečítam si oznamy, uverejnené na oznamovacej tabuli, vo vchode nášho bloku, zúčastním sa avizovanej domovej schôdze, aktívne prispejem k uprataniu pivničných priestorov, susedovi nahodím istič, nakoľko mám v bloku povesť hodinového manžela, ale to je o niečom inom.

Teraz už to hlavné.  Túžim  cez obecné a miestne volby stať sa Dr. Jekyllom a Mr. Hydom . Mať možnosť rozdeliť sa  a vyjadriť svoj názor na komunálnu politiku v oboch miestach kde žijem, bývam a zúčastňujem sa miestneho diania.

Súčasná legislatíva to neumožňuje a tak nakoľko, som sa v deň volieb nachádzal v bode B, kde som voliť nemohol, ale rád by som podporil kandidáta, ktorý by obci dal viac, ako doterajší starosta.

Rovnako som absentoval v bode A, a tak diléma trvá. Bude trvať aj o štyri roky.

To je diskriminácia občana, ktorý nemôže preukázať svoj názor na mieste, kde sa mu veľa vecí nepáči, ale žije a dýcha rovnaký vzduch, ( mimochodom teraz znečistený od neekologického spaľovania paliva) ako jeho susedia.

Takže preto som nevolil.

Medvedíci.

06.08.2022

Fauna, Flóra, ľudkovia a medvedíci, my všetci si hľadáme zaradenie a miesto na zemeguli, pri ohrození sa bránime, pri anektovaní útočime. Na Slovensku,prevláda názor , že sme národ holubičí a tak tu bola i vzácna symbioza medzi najväčšou u nás žijúcou šelmou, medveďom a človekom. Na rozdiel od amerického Grizlyho, ktorý zapríčinil nie jednu tragédiu , a ruského [...]

Vajce alebo sliepka?

15.04.2022

Ak by sme sa opýtali ukrajinského, alebo ruského vojaka na históriu, respektíve príčinu konfliktu tejto tragickej vojny,ktorá vydesí každého, kto má aspoň elementárny cit pre nezmyselné krviplienenie , tak opoveď z úst vojaka by bola rozpačitá, až žiadna. Odpoveď veliacich dôstojníkov by rovnako nebola relevantná. Teda za čo bojujeme ? Pred nami , vpravo i [...]

Možno príde kúzelník.

03.12.2021

Ako každý pracovný deň, sme sa my, VPP-čkári zhromaždili, lepšie povedané doliezli, pred “ Obecný úrad v počte deväť duší a čakali na starostu. Ešte začiatkom leta nás bolo jedenásť, ako v tej Klabzubovej jedenástke, medzitým nás ale opustil Jani pre alkohol a Ďuri pre Kovid. A to sme si robili plány, že sa prihlásime do šiestej ligy. V dedine už viac [...]

Ronlad McDonald House Charities, n.o.

Ronald McDonald House Charities, n.o.

03.02.2023 22:21

RMHC zlepšuje podmienky hospitalizácie pre vážne choré deti a ich rodiny v slovenských nemocniciach od roku 2003 rekonštrukciami a nákupom vybavenia.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Vinohradnícky spolok Kozárovce

03.02.2023 22:18

Sme združenie malých a hobby vinárov a nadšených vinohradníkov v obci Kozárovce fungujúce od roku 2010.

Europolis collegium, o.z.

Europolis collegium, o.z.

03.02.2023 22:11

Sme občianske združenie, ktoré vzniklo v roku 2012 za účelom rozvoja kultúrneho potenciálu šarišského regiónu a to prostredníctvom šírenia ľudovej hudby.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Alej na Prameni

03.02.2023 22:07

Vysádzame zelenú oázu - lipovú alej, desiatky jedlých krov, trvalky, lúku, založili sme včelnicu. Realizujeme workshopy s prírodnou tematikou, pikniky, koncerty.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 37
Celková čítanosť: 89770x
Priemerná čítanosť článkov: 2426x

Autor blogu

Kategórie