Založ si blog

Jesenné, alebo až jarné?

Ako synonymum  pre tieto dve slová použijeme slovko UPRATOVANIE.

Voľby skončili, množstvo letákov, ktoré v žiadnom prípade nereprezentovali heslo, Chráňme naše lesy, a ktoré ešte stále trčia z niektorých schránok akoby reprezentovali väčšinovú neúčasť voličov hlavne väčších miest. Niektoré pokrčené, akoby sa hanbili za neúspech mien, ktoré reprezentujú, ležia tíško v rohu vstupnej chodby, pretože pani udržujúcu čistotu vchodu leží s príznakmi chrípky  vo svojej posteli. Pokiaľ to pretrvá aj do zajtrajška, zoberiem veľkú krabicu, ( blok má 90 bytov) a aspoň čiastočne vrátim lesom, prostredníctvom kontajneru, určenému pre tento účel, nejaký konár, či halúzku.

Nastane  problém , ak pracovníci zamestnaní vo firme na odvoz papiera,ešte nestihli prísť a kontajner vyprázdniť. Teší ma ale predstava, že nový primátor sľúbil aj v tomto smere nápravu. ( Tu chýba vysmiatý smajlík).

V prvý pracovný deň sa snažím nejako vyrovnať s rannou dopravnou špičkou a aj keby som nemal, všímam si les bilboardov pri cestách, mimochodom s jedným, resp. jednou neúspešnou kandidátkou si negatívne zahralo osadenie pútača, keď smerom z Košickej Novej Vsi, hneď za pumpou Oktan, bola osadená dopravná značka STOP. Takže som sa už dostal k mojej otázke. Budú bilboardy a pútače odpútavať pozornosť vodičov do konca jesene, alebo jari? Radšej nepíšem, že ktorého roku.

Ja zajtra nastupujem brigádu v bloku kde bývam (niečo som videl aj pred a okolo bloku. A tí, ktorí osadilli pútače sa môžu pridať.

Priama úmera.

13.08.2023

Rozbehne. sa školský rok, zbohom prázdniny a o rok dovidenia. Niekoľko rokov dozadu, sa však vlečie problém s umiestňovaním či už škôlkarov, alebo učenia chtivých prváčikov, ktorí už niekoľko dní chodia so školskou taškou zavesenou na chrbte, doma, po byte a ukazujú sa pred mladším súrodencom s určitým dešpektom aký sú už veľký. Radosť je to ale predčasná, [...]

Medvedíci.

06.08.2022

Fauna, Flóra, ľudkovia a medvedíci, my všetci si hľadáme zaradenie a miesto na zemeguli, pri ohrození sa bránime, pri anektovaní útočime. Na Slovensku,prevláda názor , že sme národ holubičí a tak tu bola i vzácna symbioza medzi najväčšou u nás žijúcou šelmou, medveďom a človekom. Na rozdiel od amerického Grizlyho, ktorý zapríčinil nie jednu tragédiu , a ruského [...]

Vajce alebo sliepka?

15.04.2022

Ak by sme sa opýtali ukrajinského, alebo ruského vojaka na históriu, respektíve príčinu konfliktu tejto tragickej vojny,ktorá vydesí každého, kto má aspoň elementárny cit pre nezmyselné krviplienenie , tak opoveď z úst vojaka by bola rozpačitá, až žiadna. Odpoveď veliacich dôstojníkov by rovnako nebola relevantná. Teda za čo bojujeme ? Pred nami , vpravo i [...]

Ukrajina Rusko útok Dnipro obete zranení uarus

ONLINE: Mierový plán vypracuje Kyjev aj bez Rusov. Spolieha sa, že svet donúti Rusko ho rešpektovať

15.07.2024 07:07, aktualizované: 07:26

Rusko zostane agresívne aj po našom víťazstve, tvrdí poradca Zelenského Ihor Žovkva. Kyjev sa spolieha na tlak sveta na Rusko.

Election 2024, Donald Trump

Bol falošný republikán? Strelec na Trumpa konal sám, jeho politické zmýšľanie je nejasné, hlási FBI

15.07.2024 06:43

Vyšetrovatelia novinárom oznámili, že zatiaľ nepoznajú politické zmýšľanie páchateľa a nenašli žiadne jeho výhražné oznámenia.

Joe Biden

Biden prehovoril k Američanom z Oválnej pracovne: Nastal čas schladiť ostrú politickú rétoriku

15.07.2024 06:09

Joe Biden deň po pokuse o vraždu bývalého prezidenta Donalda Trumpa vystúpil v televízii s príhovorom z prezidentskej pracovne v Bielom dome.

severokorejsky detsky tabor

Dostával zlé jedlo, strieľal na Biely dom. Čo ešte zažil mladý Rus, ktorý okúsil detský tábor v krajine diktátora?

15.07.2024 06:00

Ako vyzerá pobyt v severokórejskom detskom tábore? Dievčatá a chlapci čistili sochy diktátorov, prvé noci sa mohli opiť, k vodke si kúpili aj cigarety.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 38
Celková čítanosť: 99150x
Priemerná čítanosť článkov: 2609x

Autor blogu

Kategórie