Založ si blog

Jesenné, alebo až jarné?

Ako synonymum  pre tieto dve slová použijeme slovko UPRATOVANIE.

Voľby skončili, množstvo letákov, ktoré v žiadnom prípade nereprezentovali heslo, Chráňme naše lesy, a ktoré ešte stále trčia z niektorých schránok akoby reprezentovali väčšinovú neúčasť voličov hlavne väčších miest. Niektoré pokrčené, akoby sa hanbili za neúspech mien, ktoré reprezentujú, ležia tíško v rohu vstupnej chodby, pretože pani udržujúcu čistotu vchodu leží s príznakmi chrípky  vo svojej posteli. Pokiaľ to pretrvá aj do zajtrajška, zoberiem veľkú krabicu, ( blok má 90 bytov) a aspoň čiastočne vrátim lesom, prostredníctvom kontajneru, určenému pre tento účel, nejaký konár, či halúzku.

Nastane  problém , ak pracovníci zamestnaní vo firme na odvoz papiera,ešte nestihli prísť a kontajner vyprázdniť. Teší ma ale predstava, že nový primátor sľúbil aj v tomto smere nápravu. ( Tu chýba vysmiatý smajlík).

V prvý pracovný deň sa snažím nejako vyrovnať s rannou dopravnou špičkou a aj keby som nemal, všímam si les bilboardov pri cestách, mimochodom s jedným, resp. jednou neúspešnou kandidátkou si negatívne zahralo osadenie pútača, keď smerom z Košickej Novej Vsi, hneď za pumpou Oktan, bola osadená dopravná značka STOP. Takže som sa už dostal k mojej otázke. Budú bilboardy a pútače odpútavať pozornosť vodičov do konca jesene, alebo jari? Radšej nepíšem, že ktorého roku.

Ja zajtra nastupujem brigádu v bloku kde bývam (niečo som videl aj pred a okolo bloku. A tí, ktorí osadilli pútače sa môžu pridať.

Medvedíci.

06.08.2022

Fauna, Flóra, ľudkovia a medvedíci, my všetci si hľadáme zaradenie a miesto na zemeguli, pri ohrození sa bránime, pri anektovaní útočime. Na Slovensku,prevláda názor , že sme národ holubičí a tak tu bola i vzácna symbioza medzi najväčšou u nás žijúcou šelmou, medveďom a človekom. Na rozdiel od amerického Grizlyho, ktorý zapríčinil nie jednu tragédiu , a ruského [...]

Vajce alebo sliepka?

15.04.2022

Ak by sme sa opýtali ukrajinského, alebo ruského vojaka na históriu, respektíve príčinu konfliktu tejto tragickej vojny,ktorá vydesí každého, kto má aspoň elementárny cit pre nezmyselné krviplienenie , tak opoveď z úst vojaka by bola rozpačitá, až žiadna. Odpoveď veliacich dôstojníkov by rovnako nebola relevantná. Teda za čo bojujeme ? Pred nami , vpravo i [...]

Možno príde kúzelník.

03.12.2021

Ako každý pracovný deň, sme sa my, VPP-čkári zhromaždili, lepšie povedané doliezli, pred “ Obecný úrad v počte deväť duší a čakali na starostu. Ešte začiatkom leta nás bolo jedenásť, ako v tej Klabzubovej jedenástke, medzitým nás ale opustil Jani pre alkohol a Ďuri pre Kovid. A to sme si robili plány, že sa prihlásime do šiestej ligy. V dedine už viac [...]

Ronlad McDonald House Charities, n.o.

Ronald McDonald House Charities, n.o.

03.02.2023 22:21

RMHC zlepšuje podmienky hospitalizácie pre vážne choré deti a ich rodiny v slovenských nemocniciach od roku 2003 rekonštrukciami a nákupom vybavenia.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Vinohradnícky spolok Kozárovce

03.02.2023 22:18

Sme združenie malých a hobby vinárov a nadšených vinohradníkov v obci Kozárovce fungujúce od roku 2010.

Europolis collegium, o.z.

Europolis collegium, o.z.

03.02.2023 22:11

Sme občianske združenie, ktoré vzniklo v roku 2012 za účelom rozvoja kultúrneho potenciálu šarišského regiónu a to prostredníctvom šírenia ľudovej hudby.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Alej na Prameni

03.02.2023 22:07

Vysádzame zelenú oázu - lipovú alej, desiatky jedlých krov, trvalky, lúku, založili sme včelnicu. Realizujeme workshopy s prírodnou tematikou, pikniky, koncerty.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 37
Celková čítanosť: 89765x
Priemerná čítanosť článkov: 2426x

Autor blogu

Kategórie