Založ si blog

Psia poznámka.

      My psíci, okrem toho, že v pracovnej náplni máme obveseľovanie našich pánov a ich rodinných príslušníkov, chodíme na pravidelné prechádzky, kde značkujeme vhodné miesta, čím upozorňujeme našich kolegov, že sme tu už  boli a táto trasa už bola navštívená a sprivatizovaná.( to slovo som počul viackrát od svojho pána, mne sa zapáčilo a tak som ho tiež sprivatizoval)

      Takže ako vidíte som cool a trendy a tak som cez svojho pána (odteraz Jožo) zakúpil dokonca papierové vrecúška na, s prepáčením extrementy.

Jožo, ale aj jeho panička, ktorá je v našej hierarchiji  vodcom svorky,a ktorú Jožo počúva na slovo, mimochodom volá sa Evička, ( ale psst, Jožo ju neviem prečo a vtedy keď nie je nablízku, volá Xantipa), pilne pomocou maličkej lopatičky vkladajú moje odkazy, pardón – extrementíky do ekologicko, papierového vrecka, úporne hľadajú žltú odpadovú nádobu určenú pre likvidáciu…..veď viete čoho.

Ja sa teším, pretože sa naša vychádzka značne predľži, keďže tých nádob je ako húb po dlhotrvajúcom suchu, žalostne málo.

Minulý týždeň, mal Jožo voľno, a tak sme sa šli vyvetrať neskôr ako obyčajne. Chodíme, chodíme hore podedine, prepáčte po meste, ale keď Jožo si toto popod fúz pospevoval, keď sme sa zastavili blízko kontajnerov na smetie, kde dvaja chlapíci v oranžových vestách vyprazdňovali obsah, „psej“ nádoby do kontajneru, z ktorého iba pred chvíľou vyliezol počerný mládenec držiaci nejaký úlovok v rukách.

Joža som nespoznával, pretože mu preskakoval hlas. keď sa tých dvoch pýtal.

To miešate dohromady? To je separovanie? To, načo je potom určené pre psov?   A tak sa Jožo dozvedel, že na tieto žlté nádoby iný spôsob vyprazdňovania nie je.

Už vyše týždňa sú naše prechádzky kratšie o dobu hľadania žltej nádoby. A Jožo s paničkou už nepoužívajú papierové vrecká.

Váš Bobík.

Medvedíci.

06.08.2022

Fauna, Flóra, ľudkovia a medvedíci, my všetci si hľadáme zaradenie a miesto na zemeguli, pri ohrození sa bránime, pri anektovaní útočime. Na Slovensku,prevláda názor , že sme národ holubičí a tak tu bola i vzácna symbioza medzi najväčšou u nás žijúcou šelmou, medveďom a človekom. Na rozdiel od amerického Grizlyho, ktorý zapríčinil nie jednu tragédiu , a ruského [...]

Vajce alebo sliepka?

15.04.2022

Ak by sme sa opýtali ukrajinského, alebo ruského vojaka na históriu, respektíve príčinu konfliktu tejto tragickej vojny,ktorá vydesí každého, kto má aspoň elementárny cit pre nezmyselné krviplienenie , tak opoveď z úst vojaka by bola rozpačitá, až žiadna. Odpoveď veliacich dôstojníkov by rovnako nebola relevantná. Teda za čo bojujeme ? Pred nami , vpravo i [...]

Možno príde kúzelník.

03.12.2021

Ako každý pracovný deň, sme sa my, VPP-čkári zhromaždili, lepšie povedané doliezli, pred “ Obecný úrad v počte deväť duší a čakali na starostu. Ešte začiatkom leta nás bolo jedenásť, ako v tej Klabzubovej jedenástke, medzitým nás ale opustil Jani pre alkohol a Ďuri pre Kovid. A to sme si robili plány, že sa prihlásime do šiestej ligy. V dedine už viac [...]

Ronlad McDonald House Charities, n.o.

Ronald McDonald House Charities, n.o.

03.02.2023 22:21

RMHC zlepšuje podmienky hospitalizácie pre vážne choré deti a ich rodiny v slovenských nemocniciach od roku 2003 rekonštrukciami a nákupom vybavenia.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Vinohradnícky spolok Kozárovce

03.02.2023 22:18

Sme združenie malých a hobby vinárov a nadšených vinohradníkov v obci Kozárovce fungujúce od roku 2010.

Europolis collegium, o.z.

Europolis collegium, o.z.

03.02.2023 22:11

Sme občianske združenie, ktoré vzniklo v roku 2012 za účelom rozvoja kultúrneho potenciálu šarišského regiónu a to prostredníctvom šírenia ľudovej hudby.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Alej na Prameni

03.02.2023 22:07

Vysádzame zelenú oázu - lipovú alej, desiatky jedlých krov, trvalky, lúku, založili sme včelnicu. Realizujeme workshopy s prírodnou tematikou, pikniky, koncerty.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 37
Celková čítanosť: 89767x
Priemerná čítanosť článkov: 2426x

Autor blogu

Kategórie