Založ si blog

Ako prišla priateľka o 60 €.

Meteorologický ústav vydal na dnes, pre Košický kraj výstrahu prvého stupňa, ktorá sa týka hlavne vodičov, pre možný vznik poľadovice.  Kto nemusí použiť motorové vozidlo, odvezie sa do cieľa cesty vlakovým, alebo autobusovým spojom.

Priateľka býva v Michalovciach, do Košíc cestuje prevažne autom., Tu sa zúčastňuje skúšok  Košickej filharmónie,ktorej je členkou.

Upozornenia p. Beránka zobrala vážne, aj z dôvodu, že nie je až taká profesionálna vodička.

Košická autobusová stanica. Zvýšený nápor ľudí na nástupištiach, akoby potvrdzoval, že upozornenia SHMÚ padli na živnú pôdu.

Neďaleké stanovištia MHD, plné potencionálnych pasažierov,čaká na ten správny spoj. Neďaleký automat vydáva platný lístok pre cestu na štyri zastávky. Nakoľko už dlho nevyužívala cestovanie MHD,ešte sa obráti s otázkou na spolučakateľa, ktorý jej potvrdí, že cieľ jej cesty ( Dom umenia ) je vzdialený štyri zastávky.

Električka je pristavená, a po nastúpení priateľka označuje lístok. V reproduktoroch zaznie po chvíľke absolvovanej cesty pokyn cestujúcim, aby si pripravili lístky, či iné doklady platné pre cestovanie MHD.  A už je lístok kontrolovaný a jej majiteľke zamrzol úsmev na perách.

Neplatný ? Pokuta ? Prečo? Cíti sa ako zlodejka, chvíľu oponuje, ale revízor je neoblomný. Ako útechu jej oznámi, že má možnosť sťažovať sa na príslušnom  oddelení DPMK.   Peňaženka je ľahšia o 60 €, čo je výška pokuty, za to,že síce mala platný lístok, ale ten sa nemôže použiť pre cestu síce rovnakou trasou a pre dosiahnutie rovnakého cieľa po prejdení štyroch zastávok, električkou , ktorá patrí rovnakej spoločnosti.

Neverím, že by si, čo len jeden cestujúci,  prečítal plné znenie „Tarifných podmienok pre MHD“, kde je v siahodlhom texte zapracované upozornenie v zmysle, priestupku za síce zaplateného ale neplatného použitia v električke označenej ako  „R“. Nie sú štyri zastávky, ako štyri zastávky.

Priateľka vie, že v odpovedi na sťažnosť sa právne oddelenie odvolá práve na „Tarifné podmienky“, čo je neprestrieľné, ale ja by som pridal jednu skúsenosť z dopravnej kontroly, kde ozajstní čierny pasažieri, sú radšej prehliadaný a bol im zjavne umožnený útek aby kontrola nebola vystavená konfliktu.  Treba si to teda vynahradiť na cestujúcich, kde by sa ale určite hodilo vysvetlenie a tolerancia. Ešte upozornenie pre budúcich návštevníkoch Košíc  :  Nie je električka, ako električka!!!!!

Priama úmera.

13.08.2023

Rozbehne. sa školský rok, zbohom prázdniny a o rok dovidenia. Niekoľko rokov dozadu, sa však vlečie problém s umiestňovaním či už škôlkarov, alebo učenia chtivých prváčikov, ktorí už niekoľko dní chodia so školskou taškou zavesenou na chrbte, doma, po byte a ukazujú sa pred mladším súrodencom s určitým dešpektom aký sú už veľký. Radosť je to ale predčasná, [...]

Medvedíci.

06.08.2022

Fauna, Flóra, ľudkovia a medvedíci, my všetci si hľadáme zaradenie a miesto na zemeguli, pri ohrození sa bránime, pri anektovaní útočime. Na Slovensku,prevláda názor , že sme národ holubičí a tak tu bola i vzácna symbioza medzi najväčšou u nás žijúcou šelmou, medveďom a človekom. Na rozdiel od amerického Grizlyho, ktorý zapríčinil nie jednu tragédiu , a ruského [...]

Vajce alebo sliepka?

15.04.2022

Ak by sme sa opýtali ukrajinského, alebo ruského vojaka na históriu, respektíve príčinu konfliktu tejto tragickej vojny,ktorá vydesí každého, kto má aspoň elementárny cit pre nezmyselné krviplienenie , tak opoveď z úst vojaka by bola rozpačitá, až žiadna. Odpoveď veliacich dôstojníkov by rovnako nebola relevantná. Teda za čo bojujeme ? Pred nami , vpravo i [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 38
Celková čítanosť: 97944x
Priemerná čítanosť článkov: 2577x

Autor blogu

Kategórie