Založ si blog

Pokoj v duši cez adventné dni.

Plazila sa tu už od skorej jesene. Naplno nastúpila nejaký týždeň po letných prázdninách,  trocha ostýchavo, akoby sa hanbila za stret zimy s teplým záverom jesene. Pomaly pridávala na sile a rýchlosti, až sa jej podarilo prebojovať na prvú priečku a tá jej už dlhšie patrí.

Volá sa : “ Vianočná reklama „. Ak sa k nej pridá vhodná hudba,taká skupina Wham s Georgom Michaelom spoluúčinkuje viac ako dve desiatky rokov, a pohybujete sa v klimatizovanej zóne, “ NO NEKÚPITE “ ?

Prichádzajú spoločne, každý z inej časti sveta, odchovaný síce rôznou ideológiou, ale s rovnakou úlohou, priniesť medzi ľudí pohodu, šťastie a radosť.

Detské hlavičky ( tak do šesť rokov ), v tom majú trocha “ hokej“. V prvý deň „D“, teda šiesteho decembra, babka s dedom prinesú pozdravy a darčeky od Svätého Mikuláša. Ráno už mali na parapete okna balíčky od Deda Mráza, čo potrvrdilo, že rodičia sú tzv. „Husákové deti“. Večer zazvonil strýko Jozef, že sa u neho zastavil Santa Klaus, a nechal u neho „adventné kalendáre“ a nejaké ovocie pre neter a synovčeka. Nakoľko bola v meste kalamita a v noci napadlo pár centimetrov snehu, čo mu potvrdili v práve vysielaných T.V. novinách,( 5 cm.)a doprava skolabovala, Santa ho na lietajúcich saniach dopravil do práce.

Deťom sa najviac páčil „akčný“ Santa a keď bude Taťo viac zarábať, kúpia si domček, a to sa Santa bude spúšťať do domu komínom. Len aby nevytlačil Ježiška, v druhý deň „D“

 

Priama úmera.

13.08.2023

Rozbehne. sa školský rok, zbohom prázdniny a o rok dovidenia. Niekoľko rokov dozadu, sa však vlečie problém s umiestňovaním či už škôlkarov, alebo učenia chtivých prváčikov, ktorí už niekoľko dní chodia so školskou taškou zavesenou na chrbte, doma, po byte a ukazujú sa pred mladším súrodencom s určitým dešpektom aký sú už veľký. Radosť je to ale predčasná, [...]

Medvedíci.

06.08.2022

Fauna, Flóra, ľudkovia a medvedíci, my všetci si hľadáme zaradenie a miesto na zemeguli, pri ohrození sa bránime, pri anektovaní útočime. Na Slovensku,prevláda názor , že sme národ holubičí a tak tu bola i vzácna symbioza medzi najväčšou u nás žijúcou šelmou, medveďom a človekom. Na rozdiel od amerického Grizlyho, ktorý zapríčinil nie jednu tragédiu , a ruského [...]

Vajce alebo sliepka?

15.04.2022

Ak by sme sa opýtali ukrajinského, alebo ruského vojaka na históriu, respektíve príčinu konfliktu tejto tragickej vojny,ktorá vydesí každého, kto má aspoň elementárny cit pre nezmyselné krviplienenie , tak opoveď z úst vojaka by bola rozpačitá, až žiadna. Odpoveď veliacich dôstojníkov by rovnako nebola relevantná. Teda za čo bojujeme ? Pred nami , vpravo i [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 38
Celková čítanosť: 97942x
Priemerná čítanosť článkov: 2577x

Autor blogu

Kategórie