Založ si blog

Interview s ( ne) celebritou.

Marcelka a ja ( volám sa Róbert, familiárne Robo, keď som s Marcelkou tak Robko).sme moderátormi komerčného,  pííííp rádia. Je koniec roka a tak v záujme počúvateľnosti a aktuálnosti  vysielania, sme po rannej porade so šéfom, zobrali “ všetky švestky“, ktoré máme k dispozícii, nahrávač, ako súčasť obstarožného mobilu, dve perá a zápisník, ktorý doteraz slúžil ako tohtoročný kalendár a stráca na aktuálnosti. Téma jasná : Kde budete tráviť Silvestra a Nový rok a s kým.

Takto vyzbrojení sme nasadli do služobnej Felície. Ja som musel vystúpiť a trocha pomôcť motoru, roztlačením auta, musel som však dávať pozor na reklamnú nálepku, ktorú náš jediný sponzor nalepil na zadnú časť. Veĺmi priliehavo propagovala jeho firmu, teda Kovošrot.

Priznávam, že sme sa vybrali kamsi, len tak naverímboha smerom na východ i keď nám v mysli rezonovalo, že “ na východe nič nie je „,a nie to nejaká celebrita alebo aspoň celebritka.

Občas som strácal výhľad, keď mi Marcelkin šál, ktorý vial vďaka prievanu v aute zakrýval oči. Kúrenie nefungovalo a tak som aspoň mal výhľad cez stiahnuté okno.

Tma hustla, dediny redli a domy v nich pustli. Auto poskočilo a zrazu zastalo. Viac ani neškrtlo.                                                                                                                                       Z tmy sa vynoril ujko v kacabajke, v ruke petrolejový lampáš, vyzeral ako archanjel Gabriel ibaže mal aj reflexný pásik na rukáve. “  Verejné osvetlenie nám už roky nesvieti a tak bez lampáša nevychádzam, veď cestou z krčmy sú samé diery. No a v krčme tiež nemáme svetlo, preto pijeme iba fľaškové a plechovkové pivko, a nie čapované.

A to už sme boli spoločne v miestnej krčme, predstavili sa a tak začalo interview s ( ne)celebritami.  Ondrej( tak sa volal náš nový známy) nám na otázku, kde bude tráviť Nový rok, povedal, že čo najdlhšie pod perinou, nakoľko drevo, po ktoré sa chodilo do lesa, teda stromy niekto vyrúbal, osadil tam tabuľu,“ Súkromný pozemok“ a toť minule tam takmer napadli nejakí holohlavci suseda Fera a hnali ho až do dediny.

Cena za plyn nás nerozháďže, pretože ho nemáme, voda vlastná zo studne, potraviny chodíme kupovať na neďalekú Ukrajinu, kde si nás obskakujú predavači a tie ceny….

cítime sa na chvíľu kráľmi.  Žiadne poplatky za nejaké mobily, tu signál nie je, občas zájdeme na vŕšok za dedinou a  voláme na  partiu mariášu Jana a Joža zo susednej dediny. Keď počujú, tak prídu.

Ceny PHM nám nič nehovoria, auto má iba krčmár, ak by nemal krčmu zavrie a máme po kultúre.

Ženy nechodia na kozmetiku, kaderníčku som videl iba raz v meste, keď  mala promovať neter a dala si robiť frizúru a tak ušetria tiež čosi na staré kolená, či  pohreb.

Apropo, neter sa už nevrátila ani do mesta, vraj je niekde v Čechách.

A novoročné želania ? Zavedenie autobusového prípoja. To by ale trebalo opraviť cestu z mesta.

Krčmár raz priniesol noviny, do ktorých mal zabalenú slaninu a tam sme sa dočítali, že u nás nič nie je. A čo mi ,ľudia ?

Z krčmy prišlo s nami ešte päť párov rúk, ktoré pomohli roztlačiť auto a my sme sa s pocitom, že to nie je materiál pre bulvár vracali do mesta.

Šéf nám to aj potvrdil, až tak, že si aj s Marcelou musíme dať otázku: Čo po Novom roku? A kde?

 

Priama úmera.

13.08.2023

Rozbehne. sa školský rok, zbohom prázdniny a o rok dovidenia. Niekoľko rokov dozadu, sa však vlečie problém s umiestňovaním či už škôlkarov, alebo učenia chtivých prváčikov, ktorí už niekoľko dní chodia so školskou taškou zavesenou na chrbte, doma, po byte a ukazujú sa pred mladším súrodencom s určitým dešpektom aký sú už veľký. Radosť je to ale predčasná, [...]

Medvedíci.

06.08.2022

Fauna, Flóra, ľudkovia a medvedíci, my všetci si hľadáme zaradenie a miesto na zemeguli, pri ohrození sa bránime, pri anektovaní útočime. Na Slovensku,prevláda názor , že sme národ holubičí a tak tu bola i vzácna symbioza medzi najväčšou u nás žijúcou šelmou, medveďom a človekom. Na rozdiel od amerického Grizlyho, ktorý zapríčinil nie jednu tragédiu , a ruského [...]

Vajce alebo sliepka?

15.04.2022

Ak by sme sa opýtali ukrajinského, alebo ruského vojaka na históriu, respektíve príčinu konfliktu tejto tragickej vojny,ktorá vydesí každého, kto má aspoň elementárny cit pre nezmyselné krviplienenie , tak opoveď z úst vojaka by bola rozpačitá, až žiadna. Odpoveď veliacich dôstojníkov by rovnako nebola relevantná. Teda za čo bojujeme ? Pred nami , vpravo i [...]

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

dieťa, osýpky,

WHO a UNICEF: V Európe sa prudko šíria osýpky, ohrozujú milióny detí

28.05.2024 17:56

Prípady zaznamenané v tomto roku čoskoro prekročia celkový počet prípadov z roku 2023.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 38
Celková čítanosť: 97939x
Priemerná čítanosť článkov: 2577x

Autor blogu

Kategórie