Založ si blog

Hymničky, hymny, hymnusy.

Vznikajú na posilnenie národného uvedomenia, majú osloviť všetkých váhavých, synov a dcéry národa, neraz slúžia na posilnenie bojového ducha dobyvačných armád, veď taká husitská, “ Kdož jsou boží bojovníci“, bola v tom období na perách husitov šírená aj na území dnešného Slovenska.

Niekedy sa stane, že si hymny hrané pri športových podujatiach popletú usporiadatelia, a víťazné družstvo si pretrpí hymnu porazeného štátu, potom podá sťažnosť, organizátori a zodpovední sa ospravedlnia, chuť blenu však ostáva, spolu s myšlienkou, že sme ešte neprerazili do povedomia historicky známejších štátov. Známe sú pomýlenia Slovenska so Slovinskom a to aj „hlavami pomazanými „, či vrcholovými predstaviteľmi štátov..

Od čias pôsobenia bývalého šéfa Slotu v našom parlamente a jeho smutne známych výrokov o nasadnutí do tankov smer Budapešt, sa zdalo, že averzia SNS voči Maďarom ostala kdesi pred vchodom do parlamentu. A tak je na stole návrh o hraní, či nehraní,  spievaní, či nespievaní, čítaní, či nečítaní. hymny toho, či iného ( rozumej hlavne Maďarského ) štátu  Zbytočnosť, nad zbytočnosť. Nie sú vari dostatočné témy, ktoré trápia našich občanov? Spomeniem aspoň zdravotníctvo, podvyživených ( finančne ) dôchodcov, školstvo, nezamestnanosť………..ALEBO!!!…..tieto témy vyrieši práve návrh zákona z dielne SNS.   Veď mi zamestnáme ľudí, ktorí sa v novootvorených kurzoch budú učiť hymny štátov, pretože inak nerozoznajú čo kto spieva, či nejakú krčmovú, alebo štátnu hymnu. Posilnené o ďalších nezamestnaných budú hliadky na železniciach, počas rôznych športovo – kultúrnych podujatí.  Časť peňazí vybraných na pokutách, pôjde pre dôchodcov, časť do zdravotníctva, školstvo si privyrobí zberom PET fliaš, po odobrení zákona o ich zbere , keďže ostanú prevažne na mieste podujatia.  Trocha to pribrzdí súdnictvo, a políciu, keď im pribudne nová agenda, policajti by ale po konkurzoch tiež prijať niekolko mladých nezamestnaných, aspoň do administrativy.

Bez problémov budú aspoň organizované rybárske preteky s medzinárodnou účasťou, tam sa totiž spievať nesmie.

Priama úmera.

13.08.2023

Rozbehne. sa školský rok, zbohom prázdniny a o rok dovidenia. Niekoľko rokov dozadu, sa však vlečie problém s umiestňovaním či už škôlkarov, alebo učenia chtivých prváčikov, ktorí už niekoľko dní chodia so školskou taškou zavesenou na chrbte, doma, po byte a ukazujú sa pred mladším súrodencom s určitým dešpektom aký sú už veľký. Radosť je to ale predčasná, [...]

Medvedíci.

06.08.2022

Fauna, Flóra, ľudkovia a medvedíci, my všetci si hľadáme zaradenie a miesto na zemeguli, pri ohrození sa bránime, pri anektovaní útočime. Na Slovensku,prevláda názor , že sme národ holubičí a tak tu bola i vzácna symbioza medzi najväčšou u nás žijúcou šelmou, medveďom a človekom. Na rozdiel od amerického Grizlyho, ktorý zapríčinil nie jednu tragédiu , a ruského [...]

Vajce alebo sliepka?

15.04.2022

Ak by sme sa opýtali ukrajinského, alebo ruského vojaka na históriu, respektíve príčinu konfliktu tejto tragickej vojny,ktorá vydesí každého, kto má aspoň elementárny cit pre nezmyselné krviplienenie , tak opoveď z úst vojaka by bola rozpačitá, až žiadna. Odpoveď veliacich dôstojníkov by rovnako nebola relevantná. Teda za čo bojujeme ? Pred nami , vpravo i [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 38
Celková čítanosť: 97940x
Priemerná čítanosť článkov: 2577x

Autor blogu

Kategórie