Založ si blog

Cestovanie v MHD.

Počas horúcich tohtoročných dní, môže sa cesta s využitím MHD zmeniť na pokračovanie filmu bratov Coenových, „Táto krajina nie je pre starých“, čomu svedčí aj dnešná cesta autobusom číslo 36 zo sídliska Ťahanovce, smerom do centra Košíc.

Blížilo sa poludnie,keď som nastúpil do pravidelného spoja autobusu, síce nie poslednej generáce, ale zato presného v dodržiavaní cestovného hamonogramu. So mnou ešte nastúpilo zo 6-7 abonentov tejto linky, ktorí sa dovtedy ukrývali pred páliacím slnkom v úzkom pásiku tienika, ktorý vytvorila rozpálená zastávka, v ktorej sa už nik negriloval, vnútro opustili aj najskalnejší vyznávači horúčav.

Autobus pristál pekne vedľa nástupišťa, okrem horúceho vzduchu nikto nevystúpil a po nastúpení som konštatoval, že tu vyrastá silná konkurencia saunovacím zariadeniam. Určite pomôže aj cena, iba 0,90 € , ako základna cena lístka opravňujúca využívať inováciu od DPMK a schválená mestským zastupitelstvom.  “ Vďaka“, p.Poláček.

Autobus míňal sídlisko“ Mier“, keď  vodičovi  zaklopala menšia pani s otázkou, či nezabudol zapnúť klimatizáciu, s prosbou o jej sfunkčnenie, nakoľko  teplota v autobuse je neúnosná, hlavne pre starších cestujucich.

Opozícia sa však utvorila na prekvapenie z cestujúcich, ktorí jej“ vysvetlili, „, že vodič za nič nemôže, to akože nemá žiadnu zodpovednosť a nech si vystúpi, ak sa jej to nepáči, načo pani oponovala,tým,že do tohto autobusu prestúpila s plne klimatizovaného spoja a teda, prečo to niekde ide a v inom spoji nie.

Po tomto drobnom incidente, sa  z prvej polovice autobusu začali ozývať hlasy, aj vystrašené a ako sa dalo vyrozumieť, išlo o pána, ktorý vplyvom horúčavy skolaboval a ležal v neprirodzenej polohe s hlavou na sedadle. Volali sa výzvy po lekárovi, či sestričke, ktorí mohli byť potencionálne medzi cestujúcimi.

Niekto použil mobil, zavolal na kompetentné  miesto a tak vodič odstavil autobus na zastávke, za hlavnou poštou. Verím, že starší cestujúci dostal rýchlu pomoc, finále som už nedopozeral, pretože to bola moja adresná zastávka, teda konečne doma.

Neviem či v DPMK je nejaký predpis, ktorý by určoval, za akej vysokej teploty ešte môže autobus bez funkčnej klímy premávať, ono to v zime, keď zasa nefuguje kúrenie ide, ľahšie sa to prekoná, želám však vedeniu DPMK, aby so zvýšením cestovného, priniesli aj spokojnosť cestujúcich.

 

 

 

Zatiaľ skôr zamračené.

05.01.2020

Ráno mi prerušil sen , v ktorom som zajedal klobásku druhou klobáskou, to aby som sa nemusel deliť s Deziderom, zvuk ručnej píly. Vytiahol som pravé víčko a zistil, že Aladár sa snaží rozložiť viac »

Všedný deň obyčajného Slováka.

06.12.2019

Zmrznutá inovať, ktorá sa utvorila na spodnej časti nedokonale tesniaceho okna, formuje prvé lúče vychádzajúceho slnka a tie pošteklia manželku pekne na líčku a zároveň pripomenú, že cestou viac »

Dobre utajená prírodná atrakcia.

31.08.2019

Hallo, hallo,zdravíme sa ráno s anglickými priateľmi,ktorí k nám prišli spoznávať krásy a pozoruhodnosti Slovenska, ešte pred Brexitom. Čo ak by sme zaviedli nejaké byrokratické predpisy, viac »

hasiči, los angeles, lesný, požiar, oheň, plameň

Desiatky hasičov bojujú s požiarom výrobnej haly v Šuranoch

27.01.2020 08:40

Na miesto udalosti smeruje aj expertízna skupina na zisťovanie príčin vzniku požiarov.

diviak, poľovník, poľovačka

Európa v napätí pre mor. Diviak na tanieri dostáva košom

27.01.2020 08:17

Ceny mäsa z diviaka klesli na historické minimum, ale spotrebitelia oň neprejavujú veľký záujem. Odbyt diviny viazne v Európe viazne.

Taliansko / Salvini /

Opozičný líder Salvini v talianskych regionálnych voľbách neuspel

27.01.2020 08:14

Exit polly štátnej televízie predpovedali v regióne Emilia-Romagna, ktorému od konca druhej svetovej vojny vládla ľavica, jasné víťazstvo Demokratov

najvyssi sud, sudcovska rada

Zvolia konečne predsedu Najvyššieho súdu?

27.01.2020 08:00

Hlasovanie bude po prvýkrát verejné. O jednu z najvyšších ústavných funkcií zabojujú dve kandidátky - Jana Bajánková a Soňa Mesiarkinová.

narcis1

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 23
Celková čítanosť: 36870x
Priemerná čítanosť článkov: 1603x

Autor blogu

Kategórie