Založ si blog

Cestovanie v MHD.

Počas horúcich tohtoročných dní, môže sa cesta s využitím MHD zmeniť na pokračovanie filmu bratov Coenových, „Táto krajina nie je pre starých“, čomu svedčí aj dnešná cesta autobusom číslo 36 zo sídliska Ťahanovce, smerom do centra Košíc.

Blížilo sa poludnie,keď som nastúpil do pravidelného spoja autobusu, síce nie poslednej generáce, ale zato presného v dodržiavaní cestovného hamonogramu. So mnou ešte nastúpilo zo 6-7 abonentov tejto linky, ktorí sa dovtedy ukrývali pred páliacím slnkom v úzkom pásiku tienika, ktorý vytvorila rozpálená zastávka, v ktorej sa už nik negriloval, vnútro opustili aj najskalnejší vyznávači horúčav.

Autobus pristál pekne vedľa nástupišťa, okrem horúceho vzduchu nikto nevystúpil a po nastúpení som konštatoval, že tu vyrastá silná konkurencia saunovacím zariadeniam. Určite pomôže aj cena, iba 0,90 € , ako základna cena lístka opravňujúca využívať inováciu od DPMK a schválená mestským zastupitelstvom.  “ Vďaka“, p.Poláček.

Autobus míňal sídlisko“ Mier“, keď  vodičovi  zaklopala menšia pani s otázkou, či nezabudol zapnúť klimatizáciu, s prosbou o jej sfunkčnenie, nakoľko  teplota v autobuse je neúnosná, hlavne pre starších cestujucich.

Opozícia sa však utvorila na prekvapenie z cestujúcich, ktorí jej“ vysvetlili, „, že vodič za nič nemôže, to akože nemá žiadnu zodpovednosť a nech si vystúpi, ak sa jej to nepáči, načo pani oponovala,tým,že do tohto autobusu prestúpila s plne klimatizovaného spoja a teda, prečo to niekde ide a v inom spoji nie.

Po tomto drobnom incidente, sa  z prvej polovice autobusu začali ozývať hlasy, aj vystrašené a ako sa dalo vyrozumieť, išlo o pána, ktorý vplyvom horúčavy skolaboval a ležal v neprirodzenej polohe s hlavou na sedadle. Volali sa výzvy po lekárovi, či sestričke, ktorí mohli byť potencionálne medzi cestujúcimi.

Niekto použil mobil, zavolal na kompetentné  miesto a tak vodič odstavil autobus na zastávke, za hlavnou poštou. Verím, že starší cestujúci dostal rýchlu pomoc, finále som už nedopozeral, pretože to bola moja adresná zastávka, teda konečne doma.

Neviem či v DPMK je nejaký predpis, ktorý by určoval, za akej vysokej teploty ešte môže autobus bez funkčnej klímy premávať, ono to v zime, keď zasa nefuguje kúrenie ide, ľahšie sa to prekoná, želám však vedeniu DPMK, aby so zvýšením cestovného, priniesli aj spokojnosť cestujúcich.

 

 

 

Dobre utajená prírodná atrakcia.

31.08.2019

Hallo, hallo,zdravíme sa ráno s anglickými priateľmi,ktorí k nám prišli spoznávať krásy a pozoruhodnosti Slovenska, ešte pred Brexitom. Čo ak by sme zaviedli nejaké byrokratické predpisy, viac »

Nekoncepčné snahy o nápravu nenapraviteľného.

16.08.2019

Ubehli takmer tri desaťročia, od historických chvíľ, keď Český a Slovenský národ jednotne, v snahe zmeniť marazmus spoločnosti, svojou vytrvalosťou otočil vývoj smerujúci k utópii, ktorú viac »

Reportáž z minulosti.

08.05.2019

Prvý deň školských prázdnin, poprelietalo teplými lúčmi júlové slniečko, a na dvor, ktorý bol spoločným pre tri činžiaky vylákalo včerajších školákov s povinnosťami, dnes mládež viac »

Turecko Rusko S-400 dodávka protivzdušná obrana, lietadlo

Rusko dodalo Turecku druhú batériu systému protivzdušnej obrany S-400

15.09.2019 17:56

Vojenské vzťahy Turecka s Ruskom sú predmetom znepokojenia zo strany Severoatlantickej aliancie.

jurčovič, počasie

Po peknom týždni škaredý. Zo severu príde rozsiahla oblačnosť!

15.09.2019 17:13

Rozlúčte sa s mariánskym letom.

02-03 danko pelle2 pilc 4x

Danko je za pochod za život, Pellegrini je so zákonom o interrupciách spokojný

15.09.2019 17:02

Predseda parlamentu bude o zmene zákona o umelom prerušení tehotenstva ešte so svojimi kolegami v parlamente komunikovať.

lode, Dunaj

Dunaj ako cestu vidí každý inak

15.09.2019 17:00

Na Dunaji v Bratislave možno z času na čas vidieť loď naloženú autami, ako ide ďalej na západ. Autá zo Slovenska sa však na nej nevezú.

narcis1

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 21
Celková čítanosť: 31373x
Priemerná čítanosť článkov: 1494x

Autor blogu

Kategórie