Založ si blog

Dať mat – Matovičovi.

Ďalšie pokračovanie seriálu, o Dobrom premiérovi  a jeho zrkadielku , končí z dôvodu zatvorených prevádzok na ich výrobu a tak čarovná veta:,  zrkadielko, zrkadielko, kto je najlepší premiér v rámci E.Ú , môže ešte zaznieť po spolupráci „Troj-osi : minister financií S.R. -minister zahraničných vecí H.U. a nemenovaný minister R.F, keď okrem vakcín, sa vybaví kontrakr na zrkadielka pre Narcisov s veľkým egom.

Dobrý seriál prebraný z českej scény s názvom : Možno príde aj kúzelník by odhalil  ako sa minister financií dostal do Moskvy v rámci  záchrannej akcie Sputnik. Letel špeciálom ? Šiiel peši?/ ON všetko dokáže, Cestoval vlakom?  Prehľadal som päť mienkotvorných denníkov a nič..  Nič nevedel ani hovorca  Igora Matoviča, a v tlači boli použité iba slovné spojenia ako: potajomky VYBRAL,   ŠIEL,  prípadne , ODCESTOVAL. Podobné extempore sú v rozvinutých demokraciách označované ako  partizánčina a konanie na vlastnú päsť budí rôzne podozrenia a dohady. Prichádza kamuflovanie, a všetka vina končí na pleciach iných, len nikdy nie na hlave ,na ktorej by sa krásne roztopilo, pretože sa jedná o hlavu horúcu. a ako vieme rozhodovať by sa malo s hlavou chladnou.

Matovičove alibistické správanie mi pripomína spolužiaka z detstva, keď po príchode zo školy, som ho stretol ako sedí na schodoch a v rukách drží učebnicu . z ktorej si predčítal báseň , z ktorej dostal  nedostatočnú. Keď som sa ho spýtal prečo si to opakuje, odpovedal, že po maminom príchode jej tú báseň prednesie s komentárom : No vidíš mama, ako mi mohla učiteľka dať nedostatočnú!!!

Nový minister financií nemá vytvárať miesto pre vlastné konšpiračné hry,, pretože v niektorej ďalšej , sa nájde hráč, ktorý  mu v niektorej dalšej ním rozohranej partii / Rusi aj Maďari boli vždy dobrí šachisti uštedri MAT.

Medvedíci.

06.08.2022

Fauna, Flóra, ľudkovia a medvedíci, my všetci si hľadáme zaradenie a miesto na zemeguli, pri ohrození sa bránime, pri anektovaní útočime. Na Slovensku,prevláda názor , že sme národ holubičí a tak tu bola i vzácna symbioza medzi najväčšou u nás žijúcou šelmou, medveďom a človekom. Na rozdiel od amerického Grizlyho, ktorý zapríčinil nie jednu tragédiu , a ruského [...]

Vajce alebo sliepka?

15.04.2022

Ak by sme sa opýtali ukrajinského, alebo ruského vojaka na históriu, respektíve príčinu konfliktu tejto tragickej vojny,ktorá vydesí každého, kto má aspoň elementárny cit pre nezmyselné krviplienenie , tak opoveď z úst vojaka by bola rozpačitá, až žiadna. Odpoveď veliacich dôstojníkov by rovnako nebola relevantná. Teda za čo bojujeme ? Pred nami , vpravo i [...]

Možno príde kúzelník.

03.12.2021

Ako každý pracovný deň, sme sa my, VPP-čkári zhromaždili, lepšie povedané doliezli, pred “ Obecný úrad v počte deväť duší a čakali na starostu. Ešte začiatkom leta nás bolo jedenásť, ako v tej Klabzubovej jedenástke, medzitým nás ale opustil Jani pre alkohol a Ďuri pre Kovid. A to sme si robili plány, že sa prihlásime do šiestej ligy. V dedine už viac [...]

Volodymyr Zelenskyj / UA Vojak / UA Armáda /

Poradca Zelenského: Rokovania s Moskvou sú možné, ale len s novým ruským prezidentom

01.10.2022 16:48

Poradca ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoľak uviedol, že podľa neho nemá zmysel vyjednávať s takými, ktorí "tancujú na kostiach" mŕtvych.

Igor Matovič / Eduard Heger  /

Heger: Odvolanie Matoviča by sa vôbec nemalo konať

01.10.2022 15:33

Parlament by sa mal podľa slov premiéra najskôr sústrediť na riešenie skutočných problémov Slovenska a až potom by mali prísť na rad politické bitky.

Rusko, Putin, Ukrajina, anexia, vojna

Ruský raper Walkie spáchal samovraždu, aby sa vyhol povolaniu do bojov na Ukrajine

01.10.2022 14:47

Raper svojim fanúšikom v rozlúčkovom videu odkázal: "Nedokážem a nechcem svoju dušu zaťažiť hriechom vraždy. Nie som pripravený zabíjať za žiadne ideály."

raketa, Rusko

Washington Post: Sme dva či tri kroky od jadrovej vojny

01.10.2022 14:00

Rusko kradne ukrajinské územie a ešte sa aj vyhráža atómovou vojnou.