Založ si blog

Dať mat – Matovičovi.

Ďalšie pokračovanie seriálu, o Dobrom premiérovi  a jeho zrkadielku , končí z dôvodu zatvorených prevádzok na ich výrobu a tak čarovná veta:,  zrkadielko, zrkadielko, kto je najlepší premiér v rámci E.Ú , môže ešte zaznieť po spolupráci „Troj-osi : minister financií S.R. -minister zahraničných vecí H.U. a nemenovaný minister R.F, keď okrem vakcín, sa vybaví kontrakr na zrkadielka pre Narcisov s veľkým egom.

Dobrý seriál prebraný z českej scény s názvom : Možno príde aj kúzelník by odhalil  ako sa minister financií dostal do Moskvy v rámci  záchrannej akcie Sputnik. Letel špeciálom ? Šiiel peši?/ ON všetko dokáže, Cestoval vlakom?  Prehľadal som päť mienkotvorných denníkov a nič..  Nič nevedel ani hovorca  Igora Matoviča, a v tlači boli použité iba slovné spojenia ako: potajomky VYBRAL,   ŠIEL,  prípadne , ODCESTOVAL. Podobné extempore sú v rozvinutých demokraciách označované ako  partizánčina a konanie na vlastnú päsť budí rôzne podozrenia a dohady. Prichádza kamuflovanie, a všetka vina končí na pleciach iných, len nikdy nie na hlave ,na ktorej by sa krásne roztopilo, pretože sa jedná o hlavu horúcu. a ako vieme rozhodovať by sa malo s hlavou chladnou.

Matovičove alibistické správanie mi pripomína spolužiaka z detstva, keď po príchode zo školy, som ho stretol ako sedí na schodoch a v rukách drží učebnicu . z ktorej si predčítal báseň , z ktorej dostal  nedostatočnú. Keď som sa ho spýtal prečo si to opakuje, odpovedal, že po maminom príchode jej tú báseň prednesie s komentárom : No vidíš mama, ako mi mohla učiteľka dať nedostatočnú!!!

Nový minister financií nemá vytvárať miesto pre vlastné konšpiračné hry,, pretože v niektorej ďalšej , sa nájde hráč, ktorý  mu v niektorej dalšej ním rozohranej partii / Rusi aj Maďari boli vždy dobrí šachisti uštedri MAT.

Priama úmera.

13.08.2023

Rozbehne. sa školský rok, zbohom prázdniny a o rok dovidenia. Niekoľko rokov dozadu, sa však vlečie problém s umiestňovaním či už škôlkarov, alebo učenia chtivých prváčikov, ktorí už niekoľko dní chodia so školskou taškou zavesenou na chrbte, doma, po byte a ukazujú sa pred mladším súrodencom s určitým dešpektom aký sú už veľký. Radosť je to ale predčasná, [...]

Medvedíci.

06.08.2022

Fauna, Flóra, ľudkovia a medvedíci, my všetci si hľadáme zaradenie a miesto na zemeguli, pri ohrození sa bránime, pri anektovaní útočime. Na Slovensku,prevláda názor , že sme národ holubičí a tak tu bola i vzácna symbioza medzi najväčšou u nás žijúcou šelmou, medveďom a človekom. Na rozdiel od amerického Grizlyho, ktorý zapríčinil nie jednu tragédiu , a ruského [...]

Vajce alebo sliepka?

15.04.2022

Ak by sme sa opýtali ukrajinského, alebo ruského vojaka na históriu, respektíve príčinu konfliktu tejto tragickej vojny,ktorá vydesí každého, kto má aspoň elementárny cit pre nezmyselné krviplienenie , tak opoveď z úst vojaka by bola rozpačitá, až žiadna. Odpoveď veliacich dôstojníkov by rovnako nebola relevantná. Teda za čo bojujeme ? Pred nami , vpravo i [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 38
Celková čítanosť: 97943x
Priemerná čítanosť článkov: 2577x

Autor blogu

Kategórie