Založ si blog

Porucha nie je vo Vašom prijímači.

Toto oslovenie televíznych divákov, sa  v časoch keď TV .vysielanie bolo ešte v  plienkach,  sa objavilo na obrazovke vždy, keď na trase do domácností nastala porucha a divák bol informovaný, aby nešiel  ako sa to stávalo,  hneď búchať do čarovnej bedničky,,, ktorá kraľovala na čestnom mieste začiatkom šesťdesiatych rokov väčšine domácností.

Buchnutie s prvkami mágie ovládali hlavy rodín, aby naskočil opäť televízny obraz, zručnejší vedeli aj vymeniť elektrónku a vysielanie bežalo ďalej. ,Ak však naskočil na obrazovke nápis o poruche na trase , domáci si zapálil cigaretku a pokojne čakal  ukončenie opravy.I Informovaný divák, -dobrý divák.

To sa ale nedá povedať o dnešnom užívateĺovi internetu, keď informácie sú prezentované neskoro, alebo vôbec.

Ako príklad  je práve prebiehajúce očkovanie proti pandémii . Po akom -takom vyhlásení vždy sa usmievajúceho / neviem ale z akého dôvodu / ministra zdravotníctva, že končia rôzne výnimky prioritných občanov z titulu očkovania a vraciame sa k prvoplánu, t.j. očkovanie podľa veku. Dve kategórie očkovania chtivých adeptov začalo v zvýšenej miere surfovať po internete a stránka „gov.sk“ ešte taký záujjem nezažila.Keď majiteľ úsmevu „Mona Lizy oznámil“ s viac ako polhodinovým oneskorení otvorenie registrácie, už bolo po funuse. Neskôr ako minister, to uverejnilo jeho ministerstvo,, až v nedeľu večer.

Medzitým majitelia nároku na registráciu , teda tí, ktorí precenili svoju duševnú kondiciu,vypadli  po dvoch, troch hodinách z hry,, niektorí zadriemalii pri momotónej hudbe, ktorá znela zo zapnutých mobilov prenosom z Cool centra ministerstva a, občas vetou , „Pripravte si pre urýchlenie registrácie , Covid-pasy alebo rodné čísla“

Takáto situácia je práve o informovanosti. Ľudia čakali hodiny aj preto, že do omrzenia si pripravovali Covid pasy, keď by sa v  dnešnej vysoko technickej dobe dalo tou istou linkou oznámiť ,  Chodte si užiť trocha jarného slnka ,zabudnete na Covid, veď porucha nie je vo Vašom prijímači.

Priama úmera.

13.08.2023

Rozbehne. sa školský rok, zbohom prázdniny a o rok dovidenia. Niekoľko rokov dozadu, sa však vlečie problém s umiestňovaním či už škôlkarov, alebo učenia chtivých prváčikov, ktorí už niekoľko dní chodia so školskou taškou zavesenou na chrbte, doma, po byte a ukazujú sa pred mladším súrodencom s určitým dešpektom aký sú už veľký. Radosť je to ale predčasná, [...]

Medvedíci.

06.08.2022

Fauna, Flóra, ľudkovia a medvedíci, my všetci si hľadáme zaradenie a miesto na zemeguli, pri ohrození sa bránime, pri anektovaní útočime. Na Slovensku,prevláda názor , že sme národ holubičí a tak tu bola i vzácna symbioza medzi najväčšou u nás žijúcou šelmou, medveďom a človekom. Na rozdiel od amerického Grizlyho, ktorý zapríčinil nie jednu tragédiu , a ruského [...]

Vajce alebo sliepka?

15.04.2022

Ak by sme sa opýtali ukrajinského, alebo ruského vojaka na históriu, respektíve príčinu konfliktu tejto tragickej vojny,ktorá vydesí každého, kto má aspoň elementárny cit pre nezmyselné krviplienenie , tak opoveď z úst vojaka by bola rozpačitá, až žiadna. Odpoveď veliacich dôstojníkov by rovnako nebola relevantná. Teda za čo bojujeme ? Pred nami , vpravo i [...]

Joe Biden

Biden prehovoril k Američanom z Oválnej pracovne: Nastal čas schladiť ostrú politickú rétoriku

15.07.2024 06:09

Joe Biden deň po pokuse o vraždu bývalého prezidenta Donalda Trumpa vystúpil v televízii s príhovorom z prezidentskej pracovne v Bielom dome.

severokorejsky detsky tabor

Dostával zlé jedlo, strieľal na Biely dom. Čo ešte zažil mladý Rus, ktorý okúsil detský tábor v krajine diktátora?

15.07.2024 06:00

Ako vyzerá pobyt v severokórejskom detskom tábore? Dievčatá a chlapci čistili sochy diktátorov, prvé noci sa mohli opiť, k vodke si kúpili aj cigarety.

Policajný potápač

Na rieke Laborec sa topil mladík, našli ho horskí záchranári bez známok života

14.07.2024 22:17

Mladík zo Slovenska bol nezvestný od soboty.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 38
Celková čítanosť: 99146x
Priemerná čítanosť článkov: 2609x

Autor blogu

Kategórie