Založ si blog

Porucha nie je vo Vašom prijímači.

Toto oslovenie televíznych divákov, sa  v časoch keď TV .vysielanie bolo ešte v  plienkach,  sa objavilo na obrazovke vždy, keď na trase do domácností nastala porucha a divák bol informovaný, aby nešiel  ako sa to stávalo,  hneď búchať do čarovnej bedničky,,, ktorá kraľovala na čestnom mieste začiatkom šesťdesiatych rokov väčšine domácností.

Buchnutie s prvkami mágie ovládali hlavy rodín, aby naskočil opäť televízny obraz, zručnejší vedeli aj vymeniť elektrónku a vysielanie bežalo ďalej. ,Ak však naskočil na obrazovke nápis o poruche na trase , domáci si zapálil cigaretku a pokojne čakal  ukončenie opravy.I Informovaný divák, -dobrý divák.

To sa ale nedá povedať o dnešnom užívateĺovi internetu, keď informácie sú prezentované neskoro, alebo vôbec.

Ako príklad  je práve prebiehajúce očkovanie proti pandémii . Po akom -takom vyhlásení vždy sa usmievajúceho / neviem ale z akého dôvodu / ministra zdravotníctva, že končia rôzne výnimky prioritných občanov z titulu očkovania a vraciame sa k prvoplánu, t.j. očkovanie podľa veku. Dve kategórie očkovania chtivých adeptov začalo v zvýšenej miere surfovať po internete a stránka „gov.sk“ ešte taký záujjem nezažila.Keď majiteľ úsmevu „Mona Lizy oznámil“ s viac ako polhodinovým oneskorení otvorenie registrácie, už bolo po funuse. Neskôr ako minister, to uverejnilo jeho ministerstvo,, až v nedeľu večer.

Medzitým majitelia nároku na registráciu , teda tí, ktorí precenili svoju duševnú kondiciu,vypadli  po dvoch, troch hodinách z hry,, niektorí zadriemalii pri momotónej hudbe, ktorá znela zo zapnutých mobilov prenosom z Cool centra ministerstva a, občas vetou , „Pripravte si pre urýchlenie registrácie , Covid-pasy alebo rodné čísla“

Takáto situácia je práve o informovanosti. Ľudia čakali hodiny aj preto, že do omrzenia si pripravovali Covid pasy, keď by sa v  dnešnej vysoko technickej dobe dalo tou istou linkou oznámiť ,  Chodte si užiť trocha jarného slnka ,zabudnete na Covid, veď porucha nie je vo Vašom prijímači.

Priama úmera.

13.08.2023

Rozbehne. sa školský rok, zbohom prázdniny a o rok dovidenia. Niekoľko rokov dozadu, sa však vlečie problém s umiestňovaním či už škôlkarov, alebo učenia chtivých prváčikov, ktorí už niekoľko dní chodia so školskou taškou zavesenou na chrbte, doma, po byte a ukazujú sa pred mladším súrodencom s určitým dešpektom aký sú už veľký. Radosť je to ale predčasná, [...]

Medvedíci.

06.08.2022

Fauna, Flóra, ľudkovia a medvedíci, my všetci si hľadáme zaradenie a miesto na zemeguli, pri ohrození sa bránime, pri anektovaní útočime. Na Slovensku,prevláda názor , že sme národ holubičí a tak tu bola i vzácna symbioza medzi najväčšou u nás žijúcou šelmou, medveďom a človekom. Na rozdiel od amerického Grizlyho, ktorý zapríčinil nie jednu tragédiu , a ruského [...]

Vajce alebo sliepka?

15.04.2022

Ak by sme sa opýtali ukrajinského, alebo ruského vojaka na históriu, respektíve príčinu konfliktu tejto tragickej vojny,ktorá vydesí každého, kto má aspoň elementárny cit pre nezmyselné krviplienenie , tak opoveď z úst vojaka by bola rozpačitá, až žiadna. Odpoveď veliacich dôstojníkov by rovnako nebola relevantná. Teda za čo bojujeme ? Pred nami , vpravo i [...]

Izrael, Palestína, Hamas, bombardovanie, rakety, Pásmo Gazy

Hamas sa skrýva za civilistami. Odpálil rakety z humanitárnej zóny

07.12.2023 13:34

Teroristi z Hamasu odpálili niekoľko rakiet z tzv. humanitárnej zóny v Pásme Gazy.

Stanislav Kmeť

Zomrel bývalý rektor Technickej univerzity v Košiciach Stanislav Kmeť

07.12.2023 13:21

Profesor Kmeť bol významný slovenský pedagóg a vedec v oblasti stavebníctva, uviedla univerzita.

polícia, páska, vražda, smrť

Ohavný prípad na východe: Muž zakopal svoju matku v pivnici a rok za ňu vyberal dôchodok

07.12.2023 13:00

Polícia muža obvinila z podvodu i hanobenia mŕtveho. K informáciám o prípade sa polícia mala dostať vďaka pracovníkom pošty.

remišová

Remišová: Kaliňák si pri prvej príležitosti buduje tunel k absolútnemu ovládnutiu zbrojárskeho priemyslu

07.12.2023 12:06

Remišová poukázala na nenápadné zmeny troch zákonov v oblasti zbrojenia, zbraní a streliva a konflikt záujmov pre Kaliňákov biznis.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 38
Celková čítanosť: 94472x
Priemerná čítanosť článkov: 2486x

Autor blogu

Kategórie