Založ si blog

Všedný deň obyčajného Slováka.

Zmrznutá inovať, ktorá sa utvorila na spodnej časti nedokonale tesniaceho okna, formuje prvé lúče vychádzajúceho slnka a tie pošteklia manželku pekne na líčku a zároveň pripomenú, že cestou do práce sa mám zastaviť vo firme……….. a okno reklamovať.

„Zase som sa nevyspala,, chrápal si ako vždy.“ Stav je 1: 0 a keď nestačím postaviť na kávu, bude to ďalší gól.  Snažím sa vytvoriť vianočnú atmosféru, púšťam George Michaela. Manželke sa akoby zahmlili oči, určite si spomenula na večeri pri svietiacom stromčeku a zapálenej sviečke, keď sa plamienok odrážal v očiach, až splynul v jeden spoločný.

Neuhádol som. Na lopáriku krájala manželka cibuľu pod praženicu a do panvičky spadla slzička s komentárom „Na všetko som tu sama“ A bolo 2: 0

To už vstávala staršia dcéra, obsadila kúpelňu a ráznym zavretím dverí potvrdila svoje dominantné postavenie v oblasti  Make -upu.

Rozlúčil som sa s holením a nakoľko manželka objavila v chladničke iba jedno vajce, čo komentovala okrídlenou vetou :“Na všetko som tu sama“, nesmelo som pozdravil a unikal som k vchodovým dverám. 3:0 znamenalo  prehru o jednu triedu a ako sa vyvinie druhý polčas, ktorý ma čaká po príchode z práce, netuším.

Výťah ako stále, stál kdesi dole s otvorenými dverami a tak som absolvoval cestu peši, pospevujúc si Richarda Múlera,

Na prízemi pani upratovačka fľochla na mňa očkom s tichou otázkou : „Kde nalievajú tak skoro ráno“ a otvorené výťahové dvere viac podoprela vedrom s vodou. “ Nech vidia ľudia, že ona si veru s upratovaním tyká.

Autobus mi síce neušiel, ale nedostal som sa do vnútra, i keď primátor po ohlásení zdraženia cestovného sľúbil kvalitnejšiu MHD.

No nič, pôjdem peši, veď sú to iba tri zástavky. A to som nemal. Cestou mierne naklonenou som zistil, že prezuť topánky na zimnú prevádzku sa mi nepodarilo.Zvyčajne to je v manželkinej kompetencii, teda výmena letných za zimné a naopak, ale aspoň upravím skóre na 3 :1

Pán, ktorý mi pomáhal na nohy, zároveň volal úrazovku a presviedčal ma, že nemám používať chodníky, ktoré sú označené tabulkou :“ V zime je chodník neudržiavaný“.

K navýšeniu skóre už nedošlo. Práve naopak . Manželka ma uložila do postele, uvarila čaj, myslím, že aj s kvapkou rumu a zapálila vonnú sviečku.  Jej plamienok mala aj v očiach a keď prešiel aj do mojich, už to obyčajný deň nebol.

Ďakujem primátorovi za kvalitnú dopravu, zákonodarcom za zákon o čistení zasnežených chodníkoch ako aj kolektívu traumatológie, kam sa chystám o dva týždne, možno pôjde sadra dole. Ale to zasa prídem o manželkin čaj.

 

Medvedíci.

06.08.2022

Fauna, Flóra, ľudkovia a medvedíci, my všetci si hľadáme zaradenie a miesto na zemeguli, pri ohrození sa bránime, pri anektovaní útočime. Na Slovensku,prevláda názor , že sme národ holubičí a tak tu bola i vzácna symbioza medzi najväčšou u nás žijúcou šelmou, medveďom a človekom. Na rozdiel od amerického Grizlyho, ktorý zapríčinil nie jednu tragédiu , a ruského [...]

Vajce alebo sliepka?

15.04.2022

Ak by sme sa opýtali ukrajinského, alebo ruského vojaka na históriu, respektíve príčinu konfliktu tejto tragickej vojny,ktorá vydesí každého, kto má aspoň elementárny cit pre nezmyselné krviplienenie , tak opoveď z úst vojaka by bola rozpačitá, až žiadna. Odpoveď veliacich dôstojníkov by rovnako nebola relevantná. Teda za čo bojujeme ? Pred nami , vpravo i [...]

Možno príde kúzelník.

03.12.2021

Ako každý pracovný deň, sme sa my, VPP-čkári zhromaždili, lepšie povedané doliezli, pred “ Obecný úrad v počte deväť duší a čakali na starostu. Ešte začiatkom leta nás bolo jedenásť, ako v tej Klabzubovej jedenástke, medzitým nás ale opustil Jani pre alkohol a Ďuri pre Kovid. A to sme si robili plány, že sa prihlásime do šiestej ligy. V dedine už viac [...]

cirkev, kňaz, biblia, omša, kostol, kresťania, kríž, Kristus, Ježiš

Niekoľko základných škôl v Utahu zakázalo Bibliu kvôli "vulgarite a násiliu"

03.06.2023 20:49

Zákaz prichádza v čase, keď sa konzervatívci v niektorých amerických štátoch usilujú o zákaz výučby o témach, ako sú práva komunity LGBT alebo rasová identita.

Srbsko / Kosovo / KFOR /

EÚ pohrozila Srbsku a Kosovu sankciami, ak nezabránia opakovaniu násilností

03.06.2023 19:45

EÚ vyzvala na urýchlené obnovenie pokoja v severnej časti Kosova, kde koncom mája srbskí militanti počas protestov zaútočili na mierové jednotky NATO.

rasto kuzel linkedin

Manipulácia volieb sa nedeje pri urnách. Odborník: Nové nástroje ovplyvňujú voličov sofistikovanejšie

03.06.2023 19:00

Rusko už voľby ovplyvňovalo v USA aj pri Brexite. Neboli by sme prví.

Eurofighter

Berlín vyzval Čínu, aby zastavila nábor bývalých nemeckých vojenských pilotov. Obáva sa vyzradenia tajomstva NATO

03.06.2023 18:39

Zmienení nemeckí piloti lietali na stíhačkách Eurofighter a zúčastňovali sa na cvičeniach NATO.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 37
Celková čítanosť: 91392x
Priemerná čítanosť článkov: 2470x

Autor blogu

Kategórie