Založ si blog

Zatiaľ skôr zamračené.

Ráno mi prerušil sen , v ktorom som zajedal klobásku druhou klobáskou, to aby som sa nemusel deliť s Deziderom, zvuk ručnej píly. Vytiahol som pravé víčko a zistil, že Aladár sa snaží rozložiť v sporáku ohník. Rýchle som očné víčko spustil dole, aby ma nevyhnal z teplého pelecha, do studeného rána a pritisol sa k Aranke, ktorá by svoje živočíšne teplo mohla rozdávať. Veď aj rozdáva, aj dnes sa vrátila domov po polnoci.  Aladár, teda jej druh ju síce privítal fackou, ale keď mu zašušťala pred nosom tromi hnedými papierikmi iba povedal, že sa má ísť vyspovedať zo svojích hriechov a jemu okamžite tie bankovky odovzdať.

Aranka začala chrápať, nečudo keď za deň vyhulí dve škatulky cigariet a ktoré jej blahosklonne vydeľuje Aladár, ako naturálnu odmenu, za odpracované večerné smeny.

Keďže sa už miešajú dve zvuky pílenia dreva a ja márne predstieram spánok, vystrčím  spod starého matraca indikátor chladu, teda aby nedošlo k mýlke jedná sa o nohu .

„Samozrejme pod nulou, „, povedal  Dáde, „Veď je január“ . Autorita v našej komunite, mohol by kandidovať do parlamentu, to je Dáde. “ Maž pomôcť Aladárovi a potom ideš s Kevinom a  Axelom do rajónu.“

Popílil som dve staré stoličky, ktoré sme včera našli pri kontajneri a nakoľko mi začalo od hladu škrkať v žalúdku a mojím parťákom tiež, porúčali sme sa a zrýchleným krokom presúvali k prvým kontajnerom na blízkom sídlisku. Čakali nás celkom fajn raňajky, veď je po sviatkoch a majorita sa zbavuje zbytočne nanosených zásob. Glogloglo, a nedopitá Kofola, spláchne raňajky.

Celý rajón sme ani neprešli, tašky sme totiž naplnili vrchovato a vybrali sa domov.

Dáde nás pochválil a začal rozprávať o tom, že môžme ďakovať Američanom a Číňanom za to, že nemŕzneme,  vonku je príjemne teplo a vraj  sa o to zaslúžili práve oni, keď sa vykašlali na nejaké obmedzenie vypúšťania škodlivín do ovzdušia a vďaka tomu máme sice smrádeček, ale teplúčko.

Dáde mal v minulosti na stene obraz Obamu, dokonca veril, že je z jednej polovice Róm, teraz tam zavesil akéhosi neučesaného blondiaka, ktorý by nám Rómom mohol pomôcť. „Je to naša krv, len si všimnite ako sa mu darí ocigániť a obalamútiť svojich voličov.“

„No nestojte tu, hajde zohnať nejaké plastové fľaše, veď oheň treba udržať“

Medvedíci.

06.08.2022

Fauna, Flóra, ľudkovia a medvedíci, my všetci si hľadáme zaradenie a miesto na zemeguli, pri ohrození sa bránime, pri anektovaní útočime. Na Slovensku,prevláda názor , že sme národ holubičí a tak tu bola i vzácna symbioza medzi najväčšou u nás žijúcou šelmou, medveďom a človekom. Na rozdiel od amerického Grizlyho, ktorý zapríčinil nie jednu tragédiu , a ruského [...]

Vajce alebo sliepka?

15.04.2022

Ak by sme sa opýtali ukrajinského, alebo ruského vojaka na históriu, respektíve príčinu konfliktu tejto tragickej vojny,ktorá vydesí každého, kto má aspoň elementárny cit pre nezmyselné krviplienenie , tak opoveď z úst vojaka by bola rozpačitá, až žiadna. Odpoveď veliacich dôstojníkov by rovnako nebola relevantná. Teda za čo bojujeme ? Pred nami , vpravo i [...]

Možno príde kúzelník.

03.12.2021

Ako každý pracovný deň, sme sa my, VPP-čkári zhromaždili, lepšie povedané doliezli, pred “ Obecný úrad v počte deväť duší a čakali na starostu. Ešte začiatkom leta nás bolo jedenásť, ako v tej Klabzubovej jedenástke, medzitým nás ale opustil Jani pre alkohol a Ďuri pre Kovid. A to sme si robili plány, že sa prihlásime do šiestej ligy. V dedine už viac [...]

putin

Putinove ciele na Ukrajine? Všetky zlyhali, pripúšťa poslanec vládnej strany

04.06.2023 06:00

„V ktorom z týchto bodov sme dosiahli výsledky? Ani jednom. Navyše niektoré z nich prestali mať akýkoľvek zmysel," hovorí poslanec Putinovho Jednotného Ruska.

šimečka, sulík, pellegrini, fico

Hlas a Republika ohrozujú Smer. Spájaniu povedali voliči jasné nie, výnimkou sú Demokrati

04.06.2023 06:00

Hitom týchto volieb je aj spájanie strán. Aj keď sa o ňom hovorí mesiace, stranám sa to nedarí a voliči im odkázali jasné nie.

cirkev, kňaz, biblia, omša, kostol, kresťania, kríž, Kristus, Ježiš

Niekoľko základných škôl v Utahu zakázalo Bibliu kvôli "vulgarite a násiliu"

03.06.2023 20:49

Zákaz prichádza v čase, keď sa konzervatívci v niektorých amerických štátoch usilujú o zákaz výučby o témach, ako sú práva komunity LGBT alebo rasová identita.

Srbsko / Kosovo / KFOR /

EÚ pohrozila Srbsku a Kosovu sankciami, ak nezabránia opakovaniu násilností

03.06.2023 19:45

EÚ vyzvala na urýchlené obnovenie pokoja v severnej časti Kosova, kde koncom mája srbskí militanti počas protestov zaútočili na mierové jednotky NATO.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 37
Celková čítanosť: 91398x
Priemerná čítanosť článkov: 2470x

Autor blogu

Kategórie