Založ si blog

Iba pot a prebdené noci.

Abdikácia posledného premiéra a nástup novozvoleného šéfa kabinetu vyvoláva zmiešané pocity v štýle ikonickej piesne , v podaní Marty Kubišovej, “ Modlidba pro Martu“

Slová :  ZLOBA

ZÁVIST

ZÁŠT

STRACH

A  SVÁR

TY AŤ  POMINOU……….

plne vystihujú vyjadrovanie hlavného reprezentanta moci, voči odchádzajúcemu premierovi.  Toľko štipľavých slov, osočujúcich pôsobenie  a kroky, ktoré sa vykonali za pôsobenia p. Pellegriniho, je ešte počuť na ihrisku piatej futbalovej ligy a krčme rovnakej kategórie.

Ako môže vôbec v budúcnosti fungovať akákoľvek spolupráca koalície s opozíciou, keď sa všetko z úst p. Matoviča dehonestuje.

Porovnať prácu novej vlády a jej výsledkov, sa tentoraz môže skôr, ako za povestných 100 dní vládnutia, pretože opatrenia sa musia uplatniť za pochodu a čo najskôr..Už nebude stačiť napísať protestný transparent a prejsť sa s ním po rokovacej sále. Relevantné výsledky sa prejavia aj v číslach, ktoré v porovnaní s inými štátmi,máme stále nízke, napriek kritizovanému zdravotníctvu a bývalému premierovi.

Prajem a želám novej vláde veľa odborne zvládnutých krokov a  novému premierovi menej žlče vo vyjadreniach.

Priama úmera.

13.08.2023

Rozbehne. sa školský rok, zbohom prázdniny a o rok dovidenia. Niekoľko rokov dozadu, sa však vlečie problém s umiestňovaním či už škôlkarov, alebo učenia chtivých prváčikov, ktorí už niekoľko dní chodia so školskou taškou zavesenou na chrbte, doma, po byte a ukazujú sa pred mladším súrodencom s určitým dešpektom aký sú už veľký. Radosť je to ale predčasná, [...]

Medvedíci.

06.08.2022

Fauna, Flóra, ľudkovia a medvedíci, my všetci si hľadáme zaradenie a miesto na zemeguli, pri ohrození sa bránime, pri anektovaní útočime. Na Slovensku,prevláda názor , že sme národ holubičí a tak tu bola i vzácna symbioza medzi najväčšou u nás žijúcou šelmou, medveďom a človekom. Na rozdiel od amerického Grizlyho, ktorý zapríčinil nie jednu tragédiu , a ruského [...]

Vajce alebo sliepka?

15.04.2022

Ak by sme sa opýtali ukrajinského, alebo ruského vojaka na históriu, respektíve príčinu konfliktu tejto tragickej vojny,ktorá vydesí každého, kto má aspoň elementárny cit pre nezmyselné krviplienenie , tak opoveď z úst vojaka by bola rozpačitá, až žiadna. Odpoveď veliacich dôstojníkov by rovnako nebola relevantná. Teda za čo bojujeme ? Pred nami , vpravo i [...]

Pásmo Gazy, izraelská armáda

Spáchal Izrael vojnový zločin? Vyšetrovanie naznačuje, že ich tank zabil novinára v Libanone

07.12.2023 15:02

Z vyšetrovania októbrového útoku na novinárov na juhu Libanonu vyplýva, že ich pravdepodobne zasiahol tankový granát izraelskej armády.

Žilinka

Žilinka nenamieta zrušenie špeciálnej prokuratúry. Chystá pracovnú skupinu, ktorá dohliadne na zmeny

07.12.2023 14:26

Vládou schválený legislatívny návrh týkajúci sa postavenia Úradu špeciálnej prokuratúry je podľa Generálnej prokuratúry obsahovo komplexný a vykonateľný.

Ruský generál Zavadskij

Ruského generála zabili vlastní, keď si bol zajazdiť na ukoristenom ukrajinskom vozidle

07.12.2023 14:00

Na Ukrajine koncom novembra zomrel ďalší ruský generál. Teraz vyšli najavo podrobnosti a ide o mimoriadne bizarný príbeh.

Izrael, Palestína, Hamas, bombardovanie, rakety, Pásmo Gazy

Hamas sa skrýva za civilistami. Odpálil rakety z humanitárnej zóny

07.12.2023 13:34

Teroristi z Hamasu odpálili niekoľko rakiet z tzv. humanitárnej zóny v Pásme Gazy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 38
Celková čítanosť: 94476x
Priemerná čítanosť článkov: 2486x

Autor blogu

Kategórie