Založ si blog

Sen, z ktorého ho treba zobudiť!

Premiér krajiny, ktorý chce riadiť štát na základe svojich snov, nerešpektujúci konzultáciu problematiky s odborníkmi na realitu, sa musí čím skôr prebudiť, pretože narobí viac škôd ako úžitku.

Blackout krajiny, ktorá je závislá od priemyslu môže veľmi poškodiť hospodárstvo, a dôveryhodnosť štátu, ktorý preruší a poruší zmluvy a dohody už uzatvorených transakcíí.

Ale poďme na reálne situácie,ktoré vzniknú pri presadení nariadenia o Blackoute.

V nedávnej minulosti rozdeľoval štát potraviny pre rodiny, ktoré boli na hranici chudoby.  Cukor, múka, trvanlivé potraviny, sa dostali aj do rúk nesprávnych adresátov a tak sa stalo, že niekto mal v špajzi  10 i viac kíl múkky a niekto nič. Chaos pri rozdeľovaní potvrdil, zlú organizovanosť a totálne fiasko.  To ale nebola mimoriadna situácia, kde každá skrivodlivosť, keď sused dostane o dve konzervy viac,vyvolá zvady a nervozitu.

Je namieste otázka, kto bude rozdeľovať zásoby obyvateľom, ktoré budú nutné pretože už len kúpna sila, nepostačí na min. 3 týždňové predzásobenie.

Polícia bude strážiť obchody proti rabovačkám,  vojaci zasa hranice miest , obcí a osád

a záchranári možno budú nasadení na psíčkarov, ktorí smú venčiť miláčikov iba doma.

A čo po ukončení Blackoutu??  Naďalej sa musia strážiť hranice, pretože mi už podľa scénara sna, budeme všetci zdraví, ale k nám nesmie ani myšička, dušička. Nakolko naša krajina zďaleka nie je sebestačnou, potraviny nám doručia vrtulníkmi, armády spásy.

V  USS  po 3 týždňoh odstávky zapália oheň pod vysokými pecami, ale aby to nebol už iba oheň symbolický.

Veštica by takýto sen označila ako paranoidný , prípadne blúznivý a veštenie by bolo grátis.

Medvedíci.

06.08.2022

Fauna, Flóra, ľudkovia a medvedíci, my všetci si hľadáme zaradenie a miesto na zemeguli, pri ohrození sa bránime, pri anektovaní útočime. Na Slovensku,prevláda názor , že sme národ holubičí a tak tu bola i vzácna symbioza medzi najväčšou u nás žijúcou šelmou, medveďom a človekom. Na rozdiel od amerického Grizlyho, ktorý zapríčinil nie jednu tragédiu , a ruského [...]

Vajce alebo sliepka?

15.04.2022

Ak by sme sa opýtali ukrajinského, alebo ruského vojaka na históriu, respektíve príčinu konfliktu tejto tragickej vojny,ktorá vydesí každého, kto má aspoň elementárny cit pre nezmyselné krviplienenie , tak opoveď z úst vojaka by bola rozpačitá, až žiadna. Odpoveď veliacich dôstojníkov by rovnako nebola relevantná. Teda za čo bojujeme ? Pred nami , vpravo i [...]

Možno príde kúzelník.

03.12.2021

Ako každý pracovný deň, sme sa my, VPP-čkári zhromaždili, lepšie povedané doliezli, pred “ Obecný úrad v počte deväť duší a čakali na starostu. Ešte začiatkom leta nás bolo jedenásť, ako v tej Klabzubovej jedenástke, medzitým nás ale opustil Jani pre alkohol a Ďuri pre Kovid. A to sme si robili plány, že sa prihlásime do šiestej ligy. V dedine už viac [...]

putin

Putinove ciele na Ukrajine? Všetky zlyhali, pripúšťa poslanec vládnej strany

04.06.2023 06:00

„V ktorom z týchto bodov sme dosiahli výsledky? Ani jednom. Navyše niektoré z nich prestali mať akýkoľvek zmysel," hovorí poslanec Putinovho Jednotného Ruska.

šimečka, sulík, pellegrini, fico

Hlas a Republika ohrozujú Smer. Uvidíme súboj dvojičiek? Prepojení sú aj PS a Saska, voliči spájanie nechcú

04.06.2023 06:00

Hitom týchto volieb je aj spájanie strán. Aj keď sa o ňom hovorí mesiace, stranám sa to nedarí a voliči im odkázali jasné nie.

cirkev, kňaz, biblia, omša, kostol, kresťania, kríž, Kristus, Ježiš

Niekoľko základných škôl v Utahu zakázalo Bibliu kvôli "vulgarite a násiliu"

03.06.2023 20:49

Zákaz prichádza v čase, keď sa konzervatívci v niektorých amerických štátoch usilujú o zákaz výučby o témach, ako sú práva komunity LGBT alebo rasová identita.

Srbsko / Kosovo / KFOR /

EÚ pohrozila Srbsku a Kosovu sankciami, ak nezabránia opakovaniu násilností

03.06.2023 19:45

EÚ vyzvala na urýchlené obnovenie pokoja v severnej časti Kosova, kde koncom mája srbskí militanti počas protestov zaútočili na mierové jednotky NATO.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 37
Celková čítanosť: 91396x
Priemerná čítanosť článkov: 2470x

Autor blogu

Kategórie