Založ si blog

Sen, z ktorého ho treba zobudiť!

Premiér krajiny, ktorý chce riadiť štát na základe svojich snov, nerešpektujúci konzultáciu problematiky s odborníkmi na realitu, sa musí čím skôr prebudiť, pretože narobí viac škôd ako úžitku.

Blackout krajiny, ktorá je závislá od priemyslu môže veľmi poškodiť hospodárstvo, a dôveryhodnosť štátu, ktorý preruší a poruší zmluvy a dohody už uzatvorených transakcíí.

Ale poďme na reálne situácie,ktoré vzniknú pri presadení nariadenia o Blackoute.

V nedávnej minulosti rozdeľoval štát potraviny pre rodiny, ktoré boli na hranici chudoby.  Cukor, múka, trvanlivé potraviny, sa dostali aj do rúk nesprávnych adresátov a tak sa stalo, že niekto mal v špajzi  10 i viac kíl múkky a niekto nič. Chaos pri rozdeľovaní potvrdil, zlú organizovanosť a totálne fiasko.  To ale nebola mimoriadna situácia, kde každá skrivodlivosť, keď sused dostane o dve konzervy viac,vyvolá zvady a nervozitu.

Je namieste otázka, kto bude rozdeľovať zásoby obyvateľom, ktoré budú nutné pretože už len kúpna sila, nepostačí na min. 3 týždňové predzásobenie.

Polícia bude strážiť obchody proti rabovačkám,  vojaci zasa hranice miest , obcí a osád

a záchranári možno budú nasadení na psíčkarov, ktorí smú venčiť miláčikov iba doma.

A čo po ukončení Blackoutu??  Naďalej sa musia strážiť hranice, pretože mi už podľa scénara sna, budeme všetci zdraví, ale k nám nesmie ani myšička, dušička. Nakolko naša krajina zďaleka nie je sebestačnou, potraviny nám doručia vrtulníkmi, armády spásy.

V  USS  po 3 týždňoh odstávky zapália oheň pod vysokými pecami, ale aby to nebol už iba oheň symbolický.

Veštica by takýto sen označila ako paranoidný , prípadne blúznivý a veštenie by bolo grátis.

Priama úmera.

13.08.2023

Rozbehne. sa školský rok, zbohom prázdniny a o rok dovidenia. Niekoľko rokov dozadu, sa však vlečie problém s umiestňovaním či už škôlkarov, alebo učenia chtivých prváčikov, ktorí už niekoľko dní chodia so školskou taškou zavesenou na chrbte, doma, po byte a ukazujú sa pred mladším súrodencom s určitým dešpektom aký sú už veľký. Radosť je to ale predčasná, [...]

Medvedíci.

06.08.2022

Fauna, Flóra, ľudkovia a medvedíci, my všetci si hľadáme zaradenie a miesto na zemeguli, pri ohrození sa bránime, pri anektovaní útočime. Na Slovensku,prevláda názor , že sme národ holubičí a tak tu bola i vzácna symbioza medzi najväčšou u nás žijúcou šelmou, medveďom a človekom. Na rozdiel od amerického Grizlyho, ktorý zapríčinil nie jednu tragédiu , a ruského [...]

Vajce alebo sliepka?

15.04.2022

Ak by sme sa opýtali ukrajinského, alebo ruského vojaka na históriu, respektíve príčinu konfliktu tejto tragickej vojny,ktorá vydesí každého, kto má aspoň elementárny cit pre nezmyselné krviplienenie , tak opoveď z úst vojaka by bola rozpačitá, až žiadna. Odpoveď veliacich dôstojníkov by rovnako nebola relevantná. Teda za čo bojujeme ? Pred nami , vpravo i [...]

komár, malária, anopheles fenestus

Výskyt komárov neznamená automaticky šírenie ochorení. Bratislava chystá postreky

22.02.2024 12:23

Komár je len potenciálnym prenášačom, ale nie zdrojom nákazy.

Kuzminiv

Španielsko: Rusko si objednalo vraždu pilota, čo prešiel k Ukrajincom

22.02.2024 12:17

Španielske tajné služby obvinili Kremeľ z organizácie vraždy Maxima Kuzminova, ruského pilota helikoptéry, ktorý vlani prebehol na Ukrajinu.

Zochova, Bratislava, nehoda, zastávka

Bratislava plánuje na mieste Dědečkovej nehody zúžiť pruhy. Myslí si, že tým zvýši bezpečnosť

22.02.2024 11:51

Užšie jazdné pruhy majú vodičov psychologicky navádzať na pomalšiu jazdu.

Kongres USA, Jake Auchincloss, D-Mass., Haley Stevens, D-Mich., Mike Gallagher, R-Wis., Gimenez, R-Fla

Ak by Čína urobila hlúpe rozhodnutie, zlyhala by. Podpora Taiwanu je mimoriadne silná, hlási Kongres USA

22.02.2024 11:11

Mike Gallagher vedie päťčlennú delegáciu, ktorá sa stretla s taiwanskou prezidentkou Cchaj Jing-wen a viceprezidentom Laj Čching-te.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 38
Celková čítanosť: 95399x
Priemerná čítanosť článkov: 2511x

Autor blogu

Kategórie