Založ si blog

Generálka Blackoutu?

V  utorok, deň po zverejnení správy o otvorení niektorých menších prevádzok, týkalo sa to aj tzv. HOBBY obchodov, som vyrazil do blízkej predajne semien, záhradkárskych potrieb a náradia. Predavačke napriek nasadenej rúške ,, sa dal rozoznať spokojný úsmev na tvári, prameniaci z obnovenia jarného predaja. Ovrúškovaní zákaznici spokojní odchádzali s nákupom rôzných potrieb ,tešiac sa na ďalšie víkendy, hneď po skončení ešte stále trvajúcicjh nočných mrazov a chladných rán.

Prichádzajú sviatky, črtá sa ideálne počasie na výsadbu semien a hlavne je to predlžený víkend, keď prerušenú prácu ukončím v deň nasledujúci.

Kategória občanov, zahrňujúcich záhradkárov a chalupárov však nedostane šancu na premenu želaní do skutočnosti.  Vládne nariadenie, ktoré už dva dni pred začiatkom sviatkov nariaďuje kontroly motorových vozidiel a ich posádok pre nezainteresovaného evokuje pocit, že asi zdrhol nebezpečný zločinec, nebodaj Kočner či Černák.

Vládne nariadenie, šité horúcou ihlou ,nezohľadňuje pohyb spoluobčanov, ktorí sa nepresúvajú na autách, chodia z osady, do osady cestami tretej triedy a navštevujú svojich príbuzných absolútne nekontrovateľne. Rovnako v mestských častí od kontajneru ku kontajneru ,ohnisku možnej nákazy.Tu ale nepríde na kontrolu ani len mestský policajt, ktorý môže upozorniť, prípadne poučiť o tom, že obsah kontajnera nepatrí na zem.

Teda v čase, keď nám ZBYTOČNE otvorili obchody so záhradkárskymi potrebami, a v čase keď by sa mohlo urobiť najviac, ostávame doma, v TV sme upozorňovaní za týchto okolností, na možné rodinné konflikty, až domáce násilie, nám štát neumožní tzv. prevetranie hláv, zabudnutie na koronavírové správy, ale nás podozrieva z orgií, ktoré na chalupe či záhradke s rodinou vyparatíme.

A je tu pondelok a mládenci sa nekontrovatelne presúvajú z  Hornej do Dolnej či Vyšnej do Nižnej,…..Mysleli ste aj na nich!!??

Medvedíci.

06.08.2022

Fauna, Flóra, ľudkovia a medvedíci, my všetci si hľadáme zaradenie a miesto na zemeguli, pri ohrození sa bránime, pri anektovaní útočime. Na Slovensku,prevláda názor , že sme národ holubičí a tak tu bola i vzácna symbioza medzi najväčšou u nás žijúcou šelmou, medveďom a človekom. Na rozdiel od amerického Grizlyho, ktorý zapríčinil nie jednu tragédiu , a ruského [...]

Vajce alebo sliepka?

15.04.2022

Ak by sme sa opýtali ukrajinského, alebo ruského vojaka na históriu, respektíve príčinu konfliktu tejto tragickej vojny,ktorá vydesí každého, kto má aspoň elementárny cit pre nezmyselné krviplienenie , tak opoveď z úst vojaka by bola rozpačitá, až žiadna. Odpoveď veliacich dôstojníkov by rovnako nebola relevantná. Teda za čo bojujeme ? Pred nami , vpravo i [...]

Možno príde kúzelník.

03.12.2021

Ako každý pracovný deň, sme sa my, VPP-čkári zhromaždili, lepšie povedané doliezli, pred “ Obecný úrad v počte deväť duší a čakali na starostu. Ešte začiatkom leta nás bolo jedenásť, ako v tej Klabzubovej jedenástke, medzitým nás ale opustil Jani pre alkohol a Ďuri pre Kovid. A to sme si robili plány, že sa prihlásime do šiestej ligy. V dedine už viac [...]

cirkev, kňaz, biblia, omša, kostol, kresťania, kríž, Kristus, Ježiš

Niekoľko základných škôl v Utahu zakázalo Bibliu kvôli "vulgarite a násiliu"

03.06.2023 20:49

Zákaz prichádza v čase, keď sa konzervatívci v niektorých amerických štátoch usilujú o zákaz výučby o témach, ako sú práva komunity LGBT alebo rasová identita.

Srbsko / Kosovo / KFOR /

EÚ pohrozila Srbsku a Kosovu sankciami, ak nezabránia opakovaniu násilností

03.06.2023 19:45

EÚ vyzvala na urýchlené obnovenie pokoja v severnej časti Kosova, kde koncom mája srbskí militanti počas protestov zaútočili na mierové jednotky NATO.

rasto kuzel linkedin

Manipulácia volieb sa nedeje pri urnách. Odborník: Nové nástroje ovplyvňujú voličov sofistikovanejšie

03.06.2023 19:00

Rusko už voľby ovplyvňovalo v USA aj pri Brexite. Neboli by sme prví.

Eurofighter

Berlín vyzval Čínu, aby zastavila nábor bývalých nemeckých vojenských pilotov. Obáva sa vyzradenia tajomstva NATO

03.06.2023 18:39

Zmienení nemeckí piloti lietali na stíhačkách Eurofighter a zúčastňovali sa na cvičeniach NATO.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 37
Celková čítanosť: 91391x
Priemerná čítanosť článkov: 2470x

Autor blogu

Kategórie