Založ si blog

Rúšok náš každodenný.

Včera prišiel sused Fero trocha skôr z práce, ani v krčme na rohu sa nezastavil, akoby ho hnala predtucha čohosi neurčitého. ponáhľal sa domov.

Týmto stavom trpel už dlhší čas, krčmoví štamgasti s ním spolucítili, veď viacerí mali tieto neurčité pocity už skôr.  Bolo to slovko NEVERA.  Po odhalení pravdy, to riešili všelijako, najčastejšie znásobením dávky alkoholu, iní rezignáciou  a rozvodom.

Fero však nemal dôkazy, hoci si najal kamaráta z krčmy,,bývalého eštebáka neskôr SIS- kára Paľa, na sledovanie manželky, ktorému predplatil v krčme pivo a poldeci na mesiac vopred.

Keď som dopíjal druhú rundu, ktorá pozostávala z malého piva a poldeci borovičky, sa z horného konca začal ozývať krik. Spoza rohu sa vyrútili tri postavy. Na čele bežal šťúply mladík v tielku a slípoch, za ním pani Marta v župane a s ostupom piatich metrov Fero mávajúc s rúškom nad hlavou kričal “ ja ti dám, predavač rúšok“, Dvojica zvýšila náskok, pretože Fero vrazil do starej pani Urbanovičovej, ktorá venčila psíka, ktorý mimochodom mal nasadenú rúšku s motívom kostičky. Fero pomáhal paničke vstať zo zeme, dvojica zvýšila náskok a vbehla do krčmy, kde sa ukryla za pult . Keď dobehol Fero s penou na ústach, do cesty sa mu postavil krčmár Dávid s otázkou: “ Tak čo, ideš vyrovnať sekeru?“ ….“ni,,,,ee“odpovedal Fero. „Tak sa vráť pekne domov a príď iba s prachami, leboo“ ďalej netrebalo pokračovať, vďaka urastenej postave Dávida.

Pani Marta bola Dávidovou dcérou,  a tak facka, ktorá padla na jej líce, bola iba malým upozornením na dobré mravy. So slovami .:“Po čom sú tie rúška? sa Dávid obrátil na smilníka a doplnil : Zajtra tu chcem mať 5O kusov a už ruky preč od mojej dcéry. A tak zabezpečil krčmár rúška pre každého hosťa , keďže oni nato čas nemali.

Vďaka takým krčmárom odbúrame starosti pánovi ministrovi, a ďalším zodpovedným…..Vďaka.

 

 

Medvedíci.

06.08.2022

Fauna, Flóra, ľudkovia a medvedíci, my všetci si hľadáme zaradenie a miesto na zemeguli, pri ohrození sa bránime, pri anektovaní útočime. Na Slovensku,prevláda názor , že sme národ holubičí a tak tu bola i vzácna symbioza medzi najväčšou u nás žijúcou šelmou, medveďom a človekom. Na rozdiel od amerického Grizlyho, ktorý zapríčinil nie jednu tragédiu , a ruského [...]

Vajce alebo sliepka?

15.04.2022

Ak by sme sa opýtali ukrajinského, alebo ruského vojaka na históriu, respektíve príčinu konfliktu tejto tragickej vojny,ktorá vydesí každého, kto má aspoň elementárny cit pre nezmyselné krviplienenie , tak opoveď z úst vojaka by bola rozpačitá, až žiadna. Odpoveď veliacich dôstojníkov by rovnako nebola relevantná. Teda za čo bojujeme ? Pred nami , vpravo i [...]

Možno príde kúzelník.

03.12.2021

Ako každý pracovný deň, sme sa my, VPP-čkári zhromaždili, lepšie povedané doliezli, pred “ Obecný úrad v počte deväť duší a čakali na starostu. Ešte začiatkom leta nás bolo jedenásť, ako v tej Klabzubovej jedenástke, medzitým nás ale opustil Jani pre alkohol a Ďuri pre Kovid. A to sme si robili plány, že sa prihlásime do šiestej ligy. V dedine už viac [...]

putin

Putinove ciele na Ukrajine? Všetky zlyhali, pripúšťa poslanec vládnej strany

04.06.2023 06:00

„V ktorom z týchto bodov sme dosiahli výsledky? Ani jednom. Navyše niektoré z nich prestali mať akýkoľvek zmysel," hovorí poslanec Putinovho Jednotného Ruska.

šimečka, sulík, pellegrini, fico

Hlas a Republika ohrozujú Smer. Spájaniu povedali voliči jasné nie, výnimkou sú Demokrati

04.06.2023 06:00

Hitom týchto volieb je aj spájanie strán. Aj keď sa o ňom hovorí mesiace, stranám sa to nedarí a voliči im odkázali jasné nie.

cirkev, kňaz, biblia, omša, kostol, kresťania, kríž, Kristus, Ježiš

Niekoľko základných škôl v Utahu zakázalo Bibliu kvôli "vulgarite a násiliu"

03.06.2023 20:49

Zákaz prichádza v čase, keď sa konzervatívci v niektorých amerických štátoch usilujú o zákaz výučby o témach, ako sú práva komunity LGBT alebo rasová identita.

Srbsko / Kosovo / KFOR /

EÚ pohrozila Srbsku a Kosovu sankciami, ak nezabránia opakovaniu násilností

03.06.2023 19:45

EÚ vyzvala na urýchlené obnovenie pokoja v severnej časti Kosova, kde koncom mája srbskí militanti počas protestov zaútočili na mierové jednotky NATO.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 37
Celková čítanosť: 91397x
Priemerná čítanosť článkov: 2470x

Autor blogu

Kategórie