Založ si blog

Niečo z apolitického súdka.

S Ferom sa poznám dlhé roky, keď poviem, že ešte z čias povinnej vojenskej služby, tak to už je fakt dávno. Rád si posedel pri partičke kariet, s kamarátmi a pri nejakom tom pive, prešpikovanom  ohnivou vodou.

Občas zašiel na hokej, či futbal, rád sa pozrel za pekným dievčaťom, no skrátka normálny chlap.

Začiatky príkazových opatrení prijímal s pochopením, podľa neho hlavne rúška pridali ženám na atraktivite, pripadali mu ako novodobé Fatimy s tajuplnými očami.

Keď prišlo obmedzenie návštev pre fanúšikov športových podujatí posmutnel ale o to viac a dlhšie si posedel pri čertových obrázkoch a nejakej tej zápražke..

Keď prišlo obmedzenie v otváracích, či skôr zatváracích hodinách reštaurácii a baroch,,tak to už na Ferovi zanechalo stopu, čo bolo badať aj na jeho zarúškovanej tvári.

Doma ho namiesto Fatimy čakala Xantipa  a tak Fero dával prednosť kamarátom z mokrej štvrte, ktorí zatvorené pohostinstvá, nahradili konzumáciou alkoholu zakúpeného z neďalekého supermarketu, na lavičke v parku.

Najviac si rozumel s Janom Malým, hlavne preto, že Jano mu stále nechával vo fľaši viac ako polovicu pálenky pretože podľa jeho slov, ho ešte čaká práca u jednej paničky, ktorú manžel akosi zanedbáva. A po absolvovaní celoplošných testov, je stretnutie aj bezpečné.

Tak ahoj, rozlúčili sa, a Fero sa venoval nedopitej fľaši a kamarátom z vedľajšej lavičky.

Je čas ísť domov, supermarket zatvárajú, začína byť aj chladno, pálenka dopitá a tak sa Fero vybral pomalým krokom domov..

V byte bola tma, Fera však pochytil hlad a tak v kuchyni rozsvietil, aby si vybral z chladničky niečo pod zub.Trocha slaninky neuškodí povedal si Fero a., položil ju na nejaký modrý papier, ktorý bol na stole.  Neviem prečo žena nechala svoj test tu na kuchynskom stole a chystal sa ho odložiť.  Zrazu mu zrak padol na meno testovanej osoby.  JÁN MALÝ,a v hlave sa mu premietli slová teraz už bývalého kamaráta .

Od tohto dňa už Fero medzi štamgastov nechodí . Hovorí sa, že ho vidia na prechádzkach s manželkou,. Že by happy end?

 

 

Medvedíci.

06.08.2022

Fauna, Flóra, ľudkovia a medvedíci, my všetci si hľadáme zaradenie a miesto na zemeguli, pri ohrození sa bránime, pri anektovaní útočime. Na Slovensku,prevláda názor , že sme národ holubičí a tak tu bola i vzácna symbioza medzi najväčšou u nás žijúcou šelmou, medveďom a človekom. Na rozdiel od amerického Grizlyho, ktorý zapríčinil nie jednu tragédiu , a ruského [...]

Vajce alebo sliepka?

15.04.2022

Ak by sme sa opýtali ukrajinského, alebo ruského vojaka na históriu, respektíve príčinu konfliktu tejto tragickej vojny,ktorá vydesí každého, kto má aspoň elementárny cit pre nezmyselné krviplienenie , tak opoveď z úst vojaka by bola rozpačitá, až žiadna. Odpoveď veliacich dôstojníkov by rovnako nebola relevantná. Teda za čo bojujeme ? Pred nami , vpravo i [...]

Možno príde kúzelník.

03.12.2021

Ako každý pracovný deň, sme sa my, VPP-čkári zhromaždili, lepšie povedané doliezli, pred “ Obecný úrad v počte deväť duší a čakali na starostu. Ešte začiatkom leta nás bolo jedenásť, ako v tej Klabzubovej jedenástke, medzitým nás ale opustil Jani pre alkohol a Ďuri pre Kovid. A to sme si robili plány, že sa prihlásime do šiestej ligy. V dedine už viac [...]

nehoda

Obrovský hazard. S 1,65 promile viezol dcéru, havaroval

01.04.2023 19:45

42-ročný vodič s vozidlom narazil do odstaveného auta a prevrátil sa.

Tunel Ľudovíta II.

Jazdia tadiaľ aj formuly. Pri nehode v Monaku prišli o život traja ľudia

01.04.2023 19:20

Do steny tunela Ľudovíta II. v centre mesta narazilo auto, ktoré sa následne vznietilo.

asad, putin

Sýria myslí na návrat do Ligy arabských štátov. Hľadá spojencov

01.04.2023 18:22

Reuters objasnil, že prezidentovi Asadovi sa viac ako desaťročie vyhýbali mnohé západné a arabské štáty kvôli občianskej vojne.

Ondrej Lunter, predseda BBSK

Banskobystrická župa usporila na energiách milión eur. Ako sú na tom ostatné?

01.04.2023 17:49

Vo svojich úradoch a inštitúciách menej kúrili či svietili, teraz žnú v Banskej Bystrici úspech. Kam pôjdu ušetrené peniaze?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 37
Celková čítanosť: 90654x
Priemerná čítanosť článkov: 2450x

Autor blogu

Kategórie