Založ si blog

Niečo z apolitického súdka.

S Ferom sa poznám dlhé roky, keď poviem, že ešte z čias povinnej vojenskej služby, tak to už je fakt dávno. Rád si posedel pri partičke kariet, s kamarátmi a pri nejakom tom pive, prešpikovanom  ohnivou vodou.

Občas zašiel na hokej, či futbal, rád sa pozrel za pekným dievčaťom, no skrátka normálny chlap.

Začiatky príkazových opatrení prijímal s pochopením, podľa neho hlavne rúška pridali ženám na atraktivite, pripadali mu ako novodobé Fatimy s tajuplnými očami.

Keď prišlo obmedzenie návštev pre fanúšikov športových podujatí posmutnel ale o to viac a dlhšie si posedel pri čertových obrázkoch a nejakej tej zápražke..

Keď prišlo obmedzenie v otváracích, či skôr zatváracích hodinách reštaurácii a baroch,,tak to už na Ferovi zanechalo stopu, čo bolo badať aj na jeho zarúškovanej tvári.

Doma ho namiesto Fatimy čakala Xantipa  a tak Fero dával prednosť kamarátom z mokrej štvrte, ktorí zatvorené pohostinstvá, nahradili konzumáciou alkoholu zakúpeného z neďalekého supermarketu, na lavičke v parku.

Najviac si rozumel s Janom Malým, hlavne preto, že Jano mu stále nechával vo fľaši viac ako polovicu pálenky pretože podľa jeho slov, ho ešte čaká práca u jednej paničky, ktorú manžel akosi zanedbáva. A po absolvovaní celoplošných testov, je stretnutie aj bezpečné.

Tak ahoj, rozlúčili sa, a Fero sa venoval nedopitej fľaši a kamarátom z vedľajšej lavičky.

Je čas ísť domov, supermarket zatvárajú, začína byť aj chladno, pálenka dopitá a tak sa Fero vybral pomalým krokom domov..

V byte bola tma, Fera však pochytil hlad a tak v kuchyni rozsvietil, aby si vybral z chladničky niečo pod zub.Trocha slaninky neuškodí povedal si Fero a., položil ju na nejaký modrý papier, ktorý bol na stole.  Neviem prečo žena nechala svoj test tu na kuchynskom stole a chystal sa ho odložiť.  Zrazu mu zrak padol na meno testovanej osoby.  JÁN MALÝ,a v hlave sa mu premietli slová teraz už bývalého kamaráta .

Od tohto dňa už Fero medzi štamgastov nechodí . Hovorí sa, že ho vidia na prechádzkach s manželkou,. Že by happy end?

 

 

Medvedíci.

06.08.2022

Fauna, Flóra, ľudkovia a medvedíci, my všetci si hľadáme zaradenie a miesto na zemeguli, pri ohrození sa bránime, pri anektovaní útočime. Na Slovensku,prevláda názor , že sme národ holubičí a tak tu bola i vzácna symbioza medzi najväčšou u nás žijúcou šelmou, medveďom a človekom. Na rozdiel od amerického Grizlyho, ktorý zapríčinil nie jednu tragédiu , a ruského [...]

Vajce alebo sliepka?

15.04.2022

Ak by sme sa opýtali ukrajinského, alebo ruského vojaka na históriu, respektíve príčinu konfliktu tejto tragickej vojny,ktorá vydesí každého, kto má aspoň elementárny cit pre nezmyselné krviplienenie , tak opoveď z úst vojaka by bola rozpačitá, až žiadna. Odpoveď veliacich dôstojníkov by rovnako nebola relevantná. Teda za čo bojujeme ? Pred nami , vpravo i [...]

Možno príde kúzelník.

03.12.2021

Ako každý pracovný deň, sme sa my, VPP-čkári zhromaždili, lepšie povedané doliezli, pred “ Obecný úrad v počte deväť duší a čakali na starostu. Ešte začiatkom leta nás bolo jedenásť, ako v tej Klabzubovej jedenástke, medzitým nás ale opustil Jani pre alkohol a Ďuri pre Kovid. A to sme si robili plány, že sa prihlásime do šiestej ligy. V dedine už viac [...]

Armáda / Vojak / Ruskí vojaci /

Do Kazachstanu ušli pred mobilizáciou nielen státisíce Rusov, ale aj miliardy rubľov

29.11.2022 18:34

Väčšina Rusov, ktorí prišli do Kazachstanu po vyhlásení mobilizácie, krajinu už aj opustila.

irán

Pri protestoch v Iráne zabili vojaci už 448 ľudí vrátane 60 detí

29.11.2022 18:19

Údaj nezahŕňa členov bezpečnostných síl, dodala organizácia Iran Human Rights.

Belarus Foreign Minister

Záhadná smrť Lukašenkovho ministra. Pomohli mu na druhý svet?

29.11.2022 18:19

Náhle úmrtie Vladimira Makeja, ktorý hlásal, že Bielorusko by si malo udržiavať odstup od Západu i Moskvy, vyvolalo mnohé dohady.

Zuzana Čaputová

Reakcie na prezidentkinu správu o stave republiky

29.11.2022 17:58

Na správu o stave Slovenskej republiky reagovali koaliční aj opoziční politici.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 37
Celková čítanosť: 88827x
Priemerná čítanosť článkov: 2401x

Autor blogu

Kategórie