Založ si blog

Rúšok náš každodenný.

Včera prišiel sused Fero trocha skôr z práce, ani v krčme na rohu sa nezastavil, akoby ho hnala predtucha čohosi neurčitého. ponáhľal sa domov.

Týmto stavom trpel už dlhší čas, krčmoví štamgasti s ním spolucítili, veď viacerí mali tieto neurčité pocity už skôr.  Bolo to slovko NEVERA.  Po odhalení pravdy, to riešili všelijako, najčastejšie znásobením dávky alkoholu, iní rezignáciou  a rozvodom.

Fero však nemal dôkazy, hoci si najal kamaráta z krčmy,,bývalého eštebáka neskôr SIS- kára Paľa, na sledovanie manželky, ktorému predplatil v krčme pivo a poldeci na mesiac vopred.

Keď som dopíjal druhú rundu, ktorá pozostávala z malého piva a poldeci borovičky, sa z horného konca začal ozývať krik. Spoza rohu sa vyrútili tri postavy. Na čele bežal šťúply mladík v tielku a slípoch, za ním pani Marta v župane a s ostupom piatich metrov Fero mávajúc s rúškom nad hlavou kričal “ ja ti dám, predavač rúšok“, Dvojica zvýšila náskok, pretože Fero vrazil do starej pani Urbanovičovej, ktorá venčila psíka, ktorý mimochodom mal nasadenú rúšku s motívom kostičky. Fero pomáhal paničke vstať zo zeme, dvojica zvýšila náskok a vbehla do krčmy, kde sa ukryla za pult . Keď dobehol Fero s penou na ústach, do cesty sa mu postavil krčmár Dávid s otázkou: “ Tak čo, ideš vyrovnať sekeru?“ ….“ni,,,,ee“odpovedal Fero. „Tak sa vráť pekne domov a príď iba s prachami, leboo“ ďalej netrebalo pokračovať, vďaka urastenej postave Dávida.

Pani Marta bola Dávidovou dcérou,  a tak facka, ktorá padla na jej líce, bola iba malým upozornením na dobré mravy. So slovami .:“Po čom sú tie rúška? sa Dávid obrátil na smilníka a doplnil : Zajtra tu chcem mať 5O kusov a už ruky preč od mojej dcéry. A tak zabezpečil krčmár rúška pre každého hosťa , keďže oni nato čas nemali.

Vďaka takým krčmárom odbúrame starosti pánovi ministrovi, a ďalším zodpovedným…..Vďaka.

 

 

Generálka Blackoutu?

08.04.2020

V utorok, deň po zverejnení správy o otvorení niektorých menších prevádzok, týkalo sa to aj tzv. HOBBY obchodov, som vyrazil do blízkej predajne semien, záhradkárskych potrieb a náradia. Predavačke napriek nasadenej rúške ,, sa dal rozoznať spokojný úsmev na tvári, prameniaci z obnovenia jarného predaja. Ovrúškovaní zákaznici spokojní odchádzali s nákupom rôzných [...]

Sen, z ktorého ho treba zobudiť!

02.04.2020

Premiér krajiny, ktorý chce riadiť štát na základe svojich snov, nerešpektujúci konzultáciu problematiky s odborníkmi na realitu, sa musí čím skôr prebudiť, pretože narobí viac škôd ako úžitku. Blackout krajiny, ktorá je závislá od priemyslu môže veľmi poškodiť hospodárstvo, a dôveryhodnosť štátu, ktorý preruší a poruší zmluvy a dohody už uzatvorených [...]

Iba pot a prebdené noci.

23.03.2020

Abdikácia posledného premiéra a nástup novozvoleného šéfa kabinetu vyvoláva zmiešané pocity v štýle ikonickej piesne , v podaní Marty Kubišovej, “ Modlidba pro Martu“ Slová : ZLOBA ZÁVIST ZÁŠT STRACH A SVÁR TY AŤ POMINOU………. plne vystihujú vyjadrovanie hlavného reprezentanta moci, voči odchádzajúcemu premierovi. Toľko štipľavých [...]

generál Pavel Macko

Generál Macko radí operáciu dokončiť, hoci nie je pripravená

30.10.2020 07:00

Generál Macko považuje plošné testovanie za nedostatočne pripravené. V tomto štádiu ho však považuje za potrebné dokončiť, inak hrozí chaos.

koronavirus, testovanie, Orava

Všeobecní lekári: Vláda nahrádza odborníkov vojakmi a policajtami

30.10.2020 06:00

Ostrý list s odporúčaním, aby sa veľké testovanie zrušilo, poslali premiérovi Igorovi Matovičovi všeobecní lekári.

Robert Fico

Smer chce odvolávať celú vládu. Bez Hlasu to nepôjde

30.10.2020 06:00

Šéf Smeru Rober Fico sa chystá na budúci týždeň iniciovať zvolanie mimoriadnej schôdze Národnej rady na vyslovenie nedôvery vláde Igora Matoviča.

summit, koronavírus

ONLINE: EÚ si má vymieňať informácie aj pacientov

30.10.2020 05:50, aktualizované: 07:14

Masové testovanie populácie bude podľa šéfky EK Ursuly von der Leyenovej kľúčom k riešeniu pandémie. Najťažší pacienti budú putovať po Európe.