Založ si blog

Padá sniežik bielučký. . . . .

Padá aj na chodníky pred domami, blokmi na sídliskach,, priestranstvami pred obchodmi, padá na celom území Košíc a robí radosť deťom aj ich rodičom, ktorí tak môžu poskytnúť o aktivitu naviac, hlavne ak už nezaberá  ani sedenie za počítačom.                  Magistrát mesta prišiel s novou kreatívnou myšlienkou, v rámci zimnej údržby, ktorá by mala riešiť problém s očistením klzkých chodníkov a tým aj možné problémy na traumatológii, aj keď možné úrazy zmiernil zákaz vychádzania, a výnimiek nie je až tak veľa.  V Košiciach máme približne 40 kilometrov chodníkov. Obsadiť ich formou adopcie, keď každý záujemca chce pochopitelne adoptovať ten svoj úsek čo najbližšie k svojmu bydlisku, je nereálne, a tak na jeden úsek sa prihlási viac záujemcov a na úsek vzdialenejší možno nikto..                                                                                                              Myšlienka adopcie je bezpochyby dobrá,,ale chodníky v celkovej dĺžke takmer maratónskej trate očistiť tak, ,aby nevznikali po dvoch, troch očistených úsekoch ďalšie, o ktoré nik neprejavil záujem a  tieto sú potom neočistené  a môžu byť príčinou úrazu.              Ak by sme sa vrátili o nejaké tri, štyri desaťročia do zasnežených Košíc, tak vtedy mali za povinnosť čistiť chodníky správcovia budov, či majitelia domov. Každý pred  svojím prahom, neočistený chodník sa takmer nevyskytol a po  takej Hlavnej sa bolo radosť. poprechádzať. Nemusel byť na koordináciu prác štáb ľudí,všetko bolo dané vyhláškou o zimnej údržbe, ktorá v konečnom efekte zabezpečila chodníky bez neočistených úsekov.. Skúsme sa vrátiť k racionálnemu, logickému a jednoduchému  riešeniu čistých chodníkov, -majiteľ zabezpečuje poriadok a čistenie vo vlastnej réžii.

Priama úmera.

13.08.2023

Rozbehne. sa školský rok, zbohom prázdniny a o rok dovidenia. Niekoľko rokov dozadu, sa však vlečie problém s umiestňovaním či už škôlkarov, alebo učenia chtivých prváčikov, ktorí už niekoľko dní chodia so školskou taškou zavesenou na chrbte, doma, po byte a ukazujú sa pred mladším súrodencom s určitým dešpektom aký sú už veľký. Radosť je to ale predčasná, [...]

Medvedíci.

06.08.2022

Fauna, Flóra, ľudkovia a medvedíci, my všetci si hľadáme zaradenie a miesto na zemeguli, pri ohrození sa bránime, pri anektovaní útočime. Na Slovensku,prevláda názor , že sme národ holubičí a tak tu bola i vzácna symbioza medzi najväčšou u nás žijúcou šelmou, medveďom a človekom. Na rozdiel od amerického Grizlyho, ktorý zapríčinil nie jednu tragédiu , a ruského [...]

Vajce alebo sliepka?

15.04.2022

Ak by sme sa opýtali ukrajinského, alebo ruského vojaka na históriu, respektíve príčinu konfliktu tejto tragickej vojny,ktorá vydesí každého, kto má aspoň elementárny cit pre nezmyselné krviplienenie , tak opoveď z úst vojaka by bola rozpačitá, až žiadna. Odpoveď veliacich dôstojníkov by rovnako nebola relevantná. Teda za čo bojujeme ? Pred nami , vpravo i [...]

Ukrajina Rusko útok Dnipro obete zranení uarus

ONLINE: Mierový plán vypracuje Kyjev aj bez Rusov. Spolieha sa, že svet donúti Rusko ho rešpektovať

15.07.2024 07:07, aktualizované: 07:42

Rusko zostane agresívne aj po našom víťazstve, tvrdí poradca Zelenského Ihor Žovkva. Kyjev sa spolieha na tlak sveta na Rusko.

Election 2024, Donald Trump

Bol falošný republikán? Strelec na Trumpa konal sám, jeho politické zmýšľanie je nejasné, hlási FBI

15.07.2024 06:43

Vyšetrovatelia novinárom oznámili, že zatiaľ nepoznajú politické zmýšľanie páchateľa a nenašli žiadne jeho výhražné oznámenia.

Joe Biden

Biden prehovoril k Američanom z Oválnej pracovne: Nastal čas schladiť ostrú politickú rétoriku

15.07.2024 06:09

Joe Biden deň po pokuse o vraždu bývalého prezidenta Donalda Trumpa vystúpil v televízii s príhovorom z prezidentskej pracovne v Bielom dome.

severokorejsky detsky tabor

Dostával zlé jedlo, strieľal na Biely dom. Čo ešte zažil mladý Rus, ktorý okúsil detský tábor v krajine diktátora?

15.07.2024 06:00

Ako vyzerá pobyt v severokórejskom detskom tábore? Dievčatá a chlapci čistili sochy diktátorov, prvé noci sa mohli opiť, k vodke si kúpili aj cigarety.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 38
Celková čítanosť: 99153x
Priemerná čítanosť článkov: 2609x

Autor blogu

Kategórie