Založ si blog

Padá sniežik bielučký. . . . .

Padá aj na chodníky pred domami, blokmi na sídliskach,, priestranstvami pred obchodmi, padá na celom území Košíc a robí radosť deťom aj ich rodičom, ktorí tak môžu poskytnúť o aktivitu naviac, hlavne ak už nezaberá  ani sedenie za počítačom.                  Magistrát mesta prišiel s novou kreatívnou myšlienkou, v rámci zimnej údržby, ktorá by mala riešiť problém s očistením klzkých chodníkov a tým aj možné problémy na traumatológii, aj keď možné úrazy zmiernil zákaz vychádzania, a výnimiek nie je až tak veľa.  V Košiciach máme približne 40 kilometrov chodníkov. Obsadiť ich formou adopcie, keď každý záujemca chce pochopitelne adoptovať ten svoj úsek čo najbližšie k svojmu bydlisku, je nereálne, a tak na jeden úsek sa prihlási viac záujemcov a na úsek vzdialenejší možno nikto..                                                                                                              Myšlienka adopcie je bezpochyby dobrá,,ale chodníky v celkovej dĺžke takmer maratónskej trate očistiť tak, ,aby nevznikali po dvoch, troch očistených úsekoch ďalšie, o ktoré nik neprejavil záujem a  tieto sú potom neočistené  a môžu byť príčinou úrazu.              Ak by sme sa vrátili o nejaké tri, štyri desaťročia do zasnežených Košíc, tak vtedy mali za povinnosť čistiť chodníky správcovia budov, či majitelia domov. Každý pred  svojím prahom, neočistený chodník sa takmer nevyskytol a po  takej Hlavnej sa bolo radosť. poprechádzať. Nemusel byť na koordináciu prác štáb ľudí,všetko bolo dané vyhláškou o zimnej údržbe, ktorá v konečnom efekte zabezpečila chodníky bez neočistených úsekov.. Skúsme sa vrátiť k racionálnemu, logickému a jednoduchému  riešeniu čistých chodníkov, -majiteľ zabezpečuje poriadok a čistenie vo vlastnej réžii.

Medvedíci.

06.08.2022

Fauna, Flóra, ľudkovia a medvedíci, my všetci si hľadáme zaradenie a miesto na zemeguli, pri ohrození sa bránime, pri anektovaní útočime. Na Slovensku,prevláda názor , že sme národ holubičí a tak tu bola i vzácna symbioza medzi najväčšou u nás žijúcou šelmou, medveďom a človekom. Na rozdiel od amerického Grizlyho, ktorý zapríčinil nie jednu tragédiu , a ruského [...]

Vajce alebo sliepka?

15.04.2022

Ak by sme sa opýtali ukrajinského, alebo ruského vojaka na históriu, respektíve príčinu konfliktu tejto tragickej vojny,ktorá vydesí každého, kto má aspoň elementárny cit pre nezmyselné krviplienenie , tak opoveď z úst vojaka by bola rozpačitá, až žiadna. Odpoveď veliacich dôstojníkov by rovnako nebola relevantná. Teda za čo bojujeme ? Pred nami , vpravo i [...]

Možno príde kúzelník.

03.12.2021

Ako každý pracovný deň, sme sa my, VPP-čkári zhromaždili, lepšie povedané doliezli, pred “ Obecný úrad v počte deväť duší a čakali na starostu. Ešte začiatkom leta nás bolo jedenásť, ako v tej Klabzubovej jedenástke, medzitým nás ale opustil Jani pre alkohol a Ďuri pre Kovid. A to sme si robili plány, že sa prihlásime do šiestej ligy. V dedine už viac [...]

Francúzsko, dôchodky, protesty

Vo Francúzsku bolo horúco, pri protestoch 172 zatknutých, 149 policajtov zranených

24.03.2023 04:18

Pri protestoch proti francúzskej dôchodkovej reforme zatkla polícia vo štvrtok a v noci na piatok 172 ľudí, zranenia utrpelo 149 policajtov.

Zámocká, Michal Šimečka

Šimečka z PS: Rokujeme so Spišiakom, nerokujeme s Hamranom

23.03.2023 23:09

Predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka potvrdil rozhovory s bývalým policajným prezidentom Jaroslavom Spišiakom.

Ukrajina, vojna

Prečo (ne)podporujeme Ukrajinu? (Výsledky diskusie)

23.03.2023 20:00

Téma vojny na Ukrajine v spoločnosti rok po začiatku konfliktu stále silno rezonuje. Na čom sa teda na základe výsledkov diskusie zhodneme a kde vidíme priestor na pokračovanie?

cencúľ, zima, mráz, ľad

Malý zázrak. Lekári z B. Bystrice zachránili muža, ktorý mal teplotu len 22 °C

23.03.2023 19:51

Lekári Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici zachránili ťažko podchladeného pacienta so zástavou srdca využitím mimotelovej oxygenácie (ECMO).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 37
Celková čítanosť: 90528x
Priemerná čítanosť článkov: 2447x

Autor blogu

Kategórie