Založ si blog

Výnimky z výnimiek.

Po schvalení zákonov, vyhlášok, rôzných nariadení , ktoré sú často šité horúcou ihlou, poslancami Národnej rady, život ukáže nedokonalosti,ktoré sa musia, novelizovať.doplňať, či inak upravovať, Dodatky obsahujú rôzne výnimky, ktoré čiastočne zmiernia prijaté opatrenia. Ale ak vznikajú akékoľvek výnimky ,vzniká  tu možnosť ich zneužitia, pretože ak je tu výnimka jedna, prečo by nemohla byť aj druhá a z  druhej aj tretia. Príkladom sú aj welness pobyty počas tvrdého lockdownu v Rajeckých Tepliciach, ale aj ďalších kúpelných zariadení, kde  rodina v rámci výnimiek absolvovala  regeneračný pobyt mimochodom určený pre pacientov s diagnózou ,ktorá v žiadnom prípade nemôže byť rovnaká pre každého člena  rodiny, logické vysvetleinie je iba v obídení výnimky..

Okres Košice mesto, je okresom, ktorý má hranice s susednými okresmi dalo by sa povedať, hneď za rohom.Ak sa vydáte ktoroukoľvek cestou  smerom z centra,, tak hranice okresu končia maximálne 5 kilometrov jazdy autom dopravnou značkou oznamujúcou koniec okresu..Stovky Košičanov, vlastní rôzne rekreačné objekty ako chatky, chalupy, záhrady v susednom okrese a od vyhlásenia lockdownu, keďže sa nesmú prekročiť hranice okresu,nesmie do vlastnej rekreačnej chalupy i keď platí riadne dane a iné poplatky súvisiace s pobytom , napríklad odvoz smetí a podobne. Nemôžu skontrolovať stav nehnutelnosti, kde sa mohlo veľa vací poškodiť, trebárs návštevou nevítanej osoby, alebo záľahou snehu na streche, keď hrozí jej preborenie,,nedávne výčiny vetra mohli poškodiť rovnako  súčasti objektu.  Práve pre podobné prípady by sa mohla uplatniť VÝNIMKA o nutnej kontrole vlstných rekreačných objektov , keď okrem certifikátu, s negatívnym testom ´by stačil list vlastníctva k danému objektu.

V susednom Česku,, platí a je umožnený pobyt vo VLASTNOM  REKREAČNOM ZARIADENÍ osobám z jednej domácnosti a tým sa trocha odľahčí aj mestám o určité percento víkendujúcich vo svojom.

Medvedíci.

06.08.2022

Fauna, Flóra, ľudkovia a medvedíci, my všetci si hľadáme zaradenie a miesto na zemeguli, pri ohrození sa bránime, pri anektovaní útočime. Na Slovensku,prevláda názor , že sme národ holubičí a tak tu bola i vzácna symbioza medzi najväčšou u nás žijúcou šelmou, medveďom a človekom. Na rozdiel od amerického Grizlyho, ktorý zapríčinil nie jednu tragédiu , a ruského [...]

Vajce alebo sliepka?

15.04.2022

Ak by sme sa opýtali ukrajinského, alebo ruského vojaka na históriu, respektíve príčinu konfliktu tejto tragickej vojny,ktorá vydesí každého, kto má aspoň elementárny cit pre nezmyselné krviplienenie , tak opoveď z úst vojaka by bola rozpačitá, až žiadna. Odpoveď veliacich dôstojníkov by rovnako nebola relevantná. Teda za čo bojujeme ? Pred nami , vpravo i [...]

Možno príde kúzelník.

03.12.2021

Ako každý pracovný deň, sme sa my, VPP-čkári zhromaždili, lepšie povedané doliezli, pred “ Obecný úrad v počte deväť duší a čakali na starostu. Ešte začiatkom leta nás bolo jedenásť, ako v tej Klabzubovej jedenástke, medzitým nás ale opustil Jani pre alkohol a Ďuri pre Kovid. A to sme si robili plány, že sa prihlásime do šiestej ligy. V dedine už viac [...]

pavel, scholz

Pre vyjadrenia k Ukrajine je Petr Pavel v „starostlivom“ hľadáčiku Moskvy

23.03.2023 12:44

Český prezident uviedol, že tento rok považuje pre vojnu za rozhodujúcu.

Zochova, Bratislava nehoda zastávka HaZZ polícia BAX

Vyšetrovanie tragickej nehody na Zochovej v Bratislave ukončili

23.03.2023 12:35

Dušan Dědeček vlani 2. októbra pod vplyvom alkoholu nabúral autom do skupiny ľudí na zastávke, zomreli piati študenti.

Putin

Video: Zatkli by na Slovensku Putina? Odpovedá Heger

23.03.2023 12:32

Čo by stalo, keby ruský prezident Vladimír Putin pricestoval na Slovensko? Zadržali by ho na základe zatykača Medzinárodného trestného súdu (ICC)?

protest

Štrajky po celom Francúzku pokračujú. Ochromená je doprava, uzavretých niekoľko škôl

23.03.2023 12:19, aktualizované: 12:25

Vo Francúzsku sa koná ďalšie kolo štrajkov. Po presadení reformy dôchodkového systému narastá hnev medzi protestujúcimi.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 37
Celková čítanosť: 90525x
Priemerná čítanosť článkov: 2447x

Autor blogu

Kategórie