Založ si blog

Výnimky z výnimiek.

Po schvalení zákonov, vyhlášok, rôzných nariadení , ktoré sú často šité horúcou ihlou, poslancami Národnej rady, život ukáže nedokonalosti,ktoré sa musia, novelizovať.doplňať, či inak upravovať, Dodatky obsahujú rôzne výnimky, ktoré čiastočne zmiernia prijaté opatrenia. Ale ak vznikajú akékoľvek výnimky ,vzniká  tu možnosť ich zneužitia, pretože ak je tu výnimka jedna, prečo by nemohla byť aj druhá a z  druhej aj tretia. Príkladom sú aj welness pobyty počas tvrdého lockdownu v Rajeckých Tepliciach, ale aj ďalších kúpelných zariadení, kde  rodina v rámci výnimiek absolvovala  regeneračný pobyt mimochodom určený pre pacientov s diagnózou ,ktorá v žiadnom prípade nemôže byť rovnaká pre každého člena  rodiny, logické vysvetleinie je iba v obídení výnimky..

Okres Košice mesto, je okresom, ktorý má hranice s susednými okresmi dalo by sa povedať, hneď za rohom.Ak sa vydáte ktoroukoľvek cestou  smerom z centra,, tak hranice okresu končia maximálne 5 kilometrov jazdy autom dopravnou značkou oznamujúcou koniec okresu..Stovky Košičanov, vlastní rôzne rekreačné objekty ako chatky, chalupy, záhrady v susednom okrese a od vyhlásenia lockdownu, keďže sa nesmú prekročiť hranice okresu,nesmie do vlastnej rekreačnej chalupy i keď platí riadne dane a iné poplatky súvisiace s pobytom , napríklad odvoz smetí a podobne. Nemôžu skontrolovať stav nehnutelnosti, kde sa mohlo veľa vací poškodiť, trebárs návštevou nevítanej osoby, alebo záľahou snehu na streche, keď hrozí jej preborenie,,nedávne výčiny vetra mohli poškodiť rovnako  súčasti objektu.  Práve pre podobné prípady by sa mohla uplatniť VÝNIMKA o nutnej kontrole vlstných rekreačných objektov , keď okrem certifikátu, s negatívnym testom ´by stačil list vlastníctva k danému objektu.

V susednom Česku,, platí a je umožnený pobyt vo VLASTNOM  REKREAČNOM ZARIADENÍ osobám z jednej domácnosti a tým sa trocha odľahčí aj mestám o určité percento víkendujúcich vo svojom.

Priama úmera.

13.08.2023

Rozbehne. sa školský rok, zbohom prázdniny a o rok dovidenia. Niekoľko rokov dozadu, sa však vlečie problém s umiestňovaním či už škôlkarov, alebo učenia chtivých prváčikov, ktorí už niekoľko dní chodia so školskou taškou zavesenou na chrbte, doma, po byte a ukazujú sa pred mladším súrodencom s určitým dešpektom aký sú už veľký. Radosť je to ale predčasná, [...]

Medvedíci.

06.08.2022

Fauna, Flóra, ľudkovia a medvedíci, my všetci si hľadáme zaradenie a miesto na zemeguli, pri ohrození sa bránime, pri anektovaní útočime. Na Slovensku,prevláda názor , že sme národ holubičí a tak tu bola i vzácna symbioza medzi najväčšou u nás žijúcou šelmou, medveďom a človekom. Na rozdiel od amerického Grizlyho, ktorý zapríčinil nie jednu tragédiu , a ruského [...]

Vajce alebo sliepka?

15.04.2022

Ak by sme sa opýtali ukrajinského, alebo ruského vojaka na históriu, respektíve príčinu konfliktu tejto tragickej vojny,ktorá vydesí každého, kto má aspoň elementárny cit pre nezmyselné krviplienenie , tak opoveď z úst vojaka by bola rozpačitá, až žiadna. Odpoveď veliacich dôstojníkov by rovnako nebola relevantná. Teda za čo bojujeme ? Pred nami , vpravo i [...]

trump

Trump v newyorskom procese ako svedok obhajoby nevypovedal, súd sa blíži ku koncu

21.05.2024 23:42

Exprezident čelí obžalobe, že sfalšoval tri desiatky finančných dokumentov s cieľom zakryť platbu pornoherečke. Ide o jednu zo štyroch obžalôb.

alkohol, metanolová kauza

Distribútor z metanolovej kauzy je na slobode, odpykal si väčšinu trestu

21.05.2024 23:13

Jiří Vacula v roku 2012 v Česku distribuoval smrtiaci metanol.

Maďarsko Dunaj čln

Po nezvestných po zrážke lodí na Dunaji pátra 95 ľudí s 25 plavidlami

21.05.2024 21:07

Tragická zrážka motorového člna s loďou si v sobotu vyžiadala najmenej dve obete.

SR NRSR 12. schôdza zasadnutie BAX

Upokojiť atmosféru a neeskalovať! Aká je cesta k zmiereniu po atentáte?

21.05.2024 19:00

Zhodne odsudzujeme tých, ktorí cez atentát mobilizujú proti druhému táboru, či tých, ktorí ho ticho schvaľujú. Nájdeme (ďalšie) riešenia? Zapojte sa do pokračovania diskusie!

Štatistiky blogu

Počet článkov: 38
Celková čítanosť: 97840x
Priemerná čítanosť článkov: 2575x

Autor blogu

Kategórie