Založ si blog

Predávam chalupu.

S jarnými  prázdninami / ak budú /, je často spojený pobyt v prírode , z toho veľakrát na chate či chalupe, ktorá  je v osobnom vlastníctve a je využívaná na relax a rekreáciu rodiny. Tu sa utužujú rodinné vzťahy, rodičia sa venujú deťom , deti sa vyšantia niektoré si otestujú šikovnosť pri drobných prácach na zveľaďovaní okolia a nadobúdajú vzťah k prírode.

Z tlačovky , na ktorej vysvetľoval minister zdravotníctva v hororovom duchu možnosť šírenia pandémie počas pobytu na vlastnej chate, teda súkromnom majetku mi pripomenula časy , kolchozov a družstiev , keď o vašom majetku a ako s ním nakladať rozhodovali iní.

Nakolko do susedného okresu kde máme chalupu, by som na základe „semaforu“ mohol s rodinou za účelom pobytu v prírode ísť, tak mi manželka navrhla aby sme uvarili čajík, dali ho do termosky a ten potom môžme aj s bagetkou konzumovať na terase chalupy. Pre istotu by sme kľúče od chalupy nebrali, aby nás to nedajbože nelákalo vojsť do chalupy a tam sa nakaziť. Problém by robilo problematické využitie prírody, ako toalety, možno by nastúpila    ľútosť ,že tú vo vnútri  chalupy nemôžme využiť. A vôbec, prečo platíme dane v plnej výške, rovnako za odvoz odpadu a spotrebu vody, keď sme na chalupe iba v dobe zákonodarcami povolenej.

Po  nastolenej “ Hamletovskej “ otázke : Ísť  alebo neísť ,na zamknutú chalupu, alebo využiť povolenú zdravotnú prechádzku v okolí bytovky , spojenú s návštevou blízkych potravín zrazu nás napadol červík pochybnosti.  Bývame na 12. poschodí a bez použitia výťahu a vzhľadom na vek sa z bytu nedostaneme. , mohli by sme síce požiadať o donášku ale čo ostatní nájomníci , veď tí sú každý deň ohrozovaní po nastúpení do výťahu prenosom pandémie. V priestore kabíny výťahu sa nedá dosiahnúť odstup dvoch metrov, nie je tam dezinfekcia, blízky kontakt je pri jazde na vyššie poschodia  so zastaveniami, viac ako dve minúty,  a v čase špičky sa vydýchajú v kabíne kubíky vzduchu. DOPORUčENIE pre pána ministra je jednoznačné  : Treba odstaviť všetky výťahy na Slovensku!!!!. Určite to prinesie efekt v zafarbení semafórov.

Loock Down   všetkých výťahov !!!         Zdroj:  TN MARKÍZA vysielané 12.02.2021 cca ako siedmu správu..

Priama úmera.

13.08.2023

Rozbehne. sa školský rok, zbohom prázdniny a o rok dovidenia. Niekoľko rokov dozadu, sa však vlečie problém s umiestňovaním či už škôlkarov, alebo učenia chtivých prváčikov, ktorí už niekoľko dní chodia so školskou taškou zavesenou na chrbte, doma, po byte a ukazujú sa pred mladším súrodencom s určitým dešpektom aký sú už veľký. Radosť je to ale predčasná, [...]

Medvedíci.

06.08.2022

Fauna, Flóra, ľudkovia a medvedíci, my všetci si hľadáme zaradenie a miesto na zemeguli, pri ohrození sa bránime, pri anektovaní útočime. Na Slovensku,prevláda názor , že sme národ holubičí a tak tu bola i vzácna symbioza medzi najväčšou u nás žijúcou šelmou, medveďom a človekom. Na rozdiel od amerického Grizlyho, ktorý zapríčinil nie jednu tragédiu , a ruského [...]

Vajce alebo sliepka?

15.04.2022

Ak by sme sa opýtali ukrajinského, alebo ruského vojaka na históriu, respektíve príčinu konfliktu tejto tragickej vojny,ktorá vydesí každého, kto má aspoň elementárny cit pre nezmyselné krviplienenie , tak opoveď z úst vojaka by bola rozpačitá, až žiadna. Odpoveď veliacich dôstojníkov by rovnako nebola relevantná. Teda za čo bojujeme ? Pred nami , vpravo i [...]

Ukrajina Rusko útok Dnipro obete zranení uarus

ONLINE: Mierový plán vypracuje Kyjev aj bez Rusov. Spolieha sa, že svet donúti Rusko ho rešpektovať

15.07.2024 07:07

Rusko zostane agresívne aj po našom víťazstve, tvrdí poradca Zelenského Ihor Žovkva. Kyjev sa spolieha na tlak sveta na Rusko.

Election 2024, Donald Trump

Bol falošný republikán? Strelec na Trumpa konal sám, jeho politické zmýšľanie je nejasné, hlási FBI

15.07.2024 06:43

Vyšetrovatelia novinárom oznámili, že zatiaľ nepoznajú politické zmýšľanie páchateľa a nenašli žiadne jeho výhražné oznámenia.

Joe Biden

Biden prehovoril k Američanom z Oválnej pracovne: Nastal čas schladiť ostrú politickú rétoriku

15.07.2024 06:09

Joe Biden deň po pokuse o vraždu bývalého prezidenta Donalda Trumpa vystúpil v televízii s príhovorom z prezidentskej pracovne v Bielom dome.

severokorejsky detsky tabor

Dostával zlé jedlo, strieľal na Biely dom. Čo ešte zažil mladý Rus, ktorý okúsil detský tábor v krajine diktátora?

15.07.2024 06:00

Ako vyzerá pobyt v severokórejskom detskom tábore? Dievčatá a chlapci čistili sochy diktátorov, prvé noci sa mohli opiť, k vodke si kúpili aj cigarety.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 38
Celková čítanosť: 99148x
Priemerná čítanosť článkov: 2609x

Autor blogu

Kategórie