Založ si blog

Predávam chalupu.

S jarnými  prázdninami / ak budú /, je často spojený pobyt v prírode , z toho veľakrát na chate či chalupe, ktorá  je v osobnom vlastníctve a je využívaná na relax a rekreáciu rodiny. Tu sa utužujú rodinné vzťahy, rodičia sa venujú deťom , deti sa vyšantia niektoré si otestujú šikovnosť pri drobných prácach na zveľaďovaní okolia a nadobúdajú vzťah k prírode.

Z tlačovky , na ktorej vysvetľoval minister zdravotníctva v hororovom duchu možnosť šírenia pandémie počas pobytu na vlastnej chate, teda súkromnom majetku mi pripomenula časy , kolchozov a družstiev , keď o vašom majetku a ako s ním nakladať rozhodovali iní.

Nakolko do susedného okresu kde máme chalupu, by som na základe „semaforu“ mohol s rodinou za účelom pobytu v prírode ísť, tak mi manželka navrhla aby sme uvarili čajík, dali ho do termosky a ten potom môžme aj s bagetkou konzumovať na terase chalupy. Pre istotu by sme kľúče od chalupy nebrali, aby nás to nedajbože nelákalo vojsť do chalupy a tam sa nakaziť. Problém by robilo problematické využitie prírody, ako toalety, možno by nastúpila    ľútosť ,že tú vo vnútri  chalupy nemôžme využiť. A vôbec, prečo platíme dane v plnej výške, rovnako za odvoz odpadu a spotrebu vody, keď sme na chalupe iba v dobe zákonodarcami povolenej.

Po  nastolenej “ Hamletovskej “ otázke : Ísť  alebo neísť ,na zamknutú chalupu, alebo využiť povolenú zdravotnú prechádzku v okolí bytovky , spojenú s návštevou blízkych potravín zrazu nás napadol červík pochybnosti.  Bývame na 12. poschodí a bez použitia výťahu a vzhľadom na vek sa z bytu nedostaneme. , mohli by sme síce požiadať o donášku ale čo ostatní nájomníci , veď tí sú každý deň ohrozovaní po nastúpení do výťahu prenosom pandémie. V priestore kabíny výťahu sa nedá dosiahnúť odstup dvoch metrov, nie je tam dezinfekcia, blízky kontakt je pri jazde na vyššie poschodia  so zastaveniami, viac ako dve minúty,  a v čase špičky sa vydýchajú v kabíne kubíky vzduchu. DOPORUčENIE pre pána ministra je jednoznačné  : Treba odstaviť všetky výťahy na Slovensku!!!!. Určite to prinesie efekt v zafarbení semafórov.

Loock Down   všetkých výťahov !!!         Zdroj:  TN MARKÍZA vysielané 12.02.2021 cca ako siedmu správu..

Medvedíci.

06.08.2022

Fauna, Flóra, ľudkovia a medvedíci, my všetci si hľadáme zaradenie a miesto na zemeguli, pri ohrození sa bránime, pri anektovaní útočime. Na Slovensku,prevláda názor , že sme národ holubičí a tak tu bola i vzácna symbioza medzi najväčšou u nás žijúcou šelmou, medveďom a človekom. Na rozdiel od amerického Grizlyho, ktorý zapríčinil nie jednu tragédiu , a ruského [...]

Vajce alebo sliepka?

15.04.2022

Ak by sme sa opýtali ukrajinského, alebo ruského vojaka na históriu, respektíve príčinu konfliktu tejto tragickej vojny,ktorá vydesí každého, kto má aspoň elementárny cit pre nezmyselné krviplienenie , tak opoveď z úst vojaka by bola rozpačitá, až žiadna. Odpoveď veliacich dôstojníkov by rovnako nebola relevantná. Teda za čo bojujeme ? Pred nami , vpravo i [...]

Možno príde kúzelník.

03.12.2021

Ako každý pracovný deň, sme sa my, VPP-čkári zhromaždili, lepšie povedané doliezli, pred “ Obecný úrad v počte deväť duší a čakali na starostu. Ešte začiatkom leta nás bolo jedenásť, ako v tej Klabzubovej jedenástke, medzitým nás ale opustil Jani pre alkohol a Ďuri pre Kovid. A to sme si robili plány, že sa prihlásime do šiestej ligy. V dedine už viac [...]

Armáda / Vojak / Ruskí vojaci /

Do Kazachstanu ušli pred mobilizáciou nielen státisíce Rusov, ale aj miliardy rubľov

29.11.2022 18:34

Väčšina Rusov, ktorí prišli do Kazachstanu po vyhlásení mobilizácie, krajinu už aj opustila.

irán

Pri protestoch v Iráne zabili vojaci už 448 ľudí vrátane 60 detí

29.11.2022 18:19

Údaj nezahŕňa členov bezpečnostných síl, dodala organizácia Iran Human Rights.

Belarus Foreign Minister

Záhadná smrť Lukašenkovho ministra. Pomohli mu na druhý svet?

29.11.2022 18:19

Náhle úmrtie Vladimira Makeja, ktorý hlásal, že Bielorusko by si malo udržiavať odstup od Západu i Moskvy, vyvolalo mnohé dohady.

Zuzana Čaputová

Reakcie na prezidentkinu správu o stave republiky

29.11.2022 17:58

Na správu o stave Slovenskej republiky reagovali koaliční aj opoziční politici.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 37
Celková čítanosť: 88825x
Priemerná čítanosť článkov: 2401x

Autor blogu

Kategórie