Založ si blog

Problémy, problémy, problémy.

Kategorizácia občanov Slovenska pre jednotlivé fázy očkovania proti Covidu-19 sa neustále mení a vymýšľajú sa nové varianty jednotlových  skupín.Zajtra už nemusí byť pravdou to, čo sa povie ústami ministra zdravotníctva dnes, napriek tomu som sa potešil, že po kritike sa očkovacia stratégia vráti k pôvodnej verzii, a to očkovaniu podľa rokov, a to postupne od najstarších. po mladšie ročníky. Sú to síce skupiny, ktoré pojmú množstvo ľudí, veď desať rokov by možno bolo dobré pre lepšiu prehľadnosť rozdeliť po piatich, ale čo by som už nechcel.

Pri podriemkavaní a zároveň sledovaní televíznych novín ,ma z polospánku prebudil hlas ministra zdravotníctva, ktorí po obhajobe  krokov vlády, ohľadom nočného príletu zásielky očkovacej látky Sputnik, mohol ešte dohodnúť prílet nejakého ruského kozmonauta, ktorý by sa demonštratívne dal zaočkovať vnukom známeho  botanika Mičurina. A to už mal v talóne pripravenú vyššie spomínanú zmenu očkovacej stratégie, návratom k očkovaniu podľa ročníkov.

Medzi časom prešli dve dni, a ja v naivnej viere, že predsa len na Slovensku niečo funguje, márne „klikám “ na stránku Ministerstva zdravotníctva , korona,gov.sk ,pretože sa chcem registrovať na očkovanie, ale to je asi v nadľudských silách doplniť do inštrukcíí kategóriu 60 -70 , prípadne nad 70 rokov

Viem, na ministerstve pripravujú chladničky pre skladovanie Sputniku a tak je tam práce nad hlavu.a ja dúfam, že kategórie oznámené ministrom neskončia ako predavačky, či vodiči MHD a revízory.

Medvedíci.

06.08.2022

Fauna, Flóra, ľudkovia a medvedíci, my všetci si hľadáme zaradenie a miesto na zemeguli, pri ohrození sa bránime, pri anektovaní útočime. Na Slovensku,prevláda názor , že sme národ holubičí a tak tu bola i vzácna symbioza medzi najväčšou u nás žijúcou šelmou, medveďom a človekom. Na rozdiel od amerického Grizlyho, ktorý zapríčinil nie jednu tragédiu , a ruského [...]

Vajce alebo sliepka?

15.04.2022

Ak by sme sa opýtali ukrajinského, alebo ruského vojaka na históriu, respektíve príčinu konfliktu tejto tragickej vojny,ktorá vydesí každého, kto má aspoň elementárny cit pre nezmyselné krviplienenie , tak opoveď z úst vojaka by bola rozpačitá, až žiadna. Odpoveď veliacich dôstojníkov by rovnako nebola relevantná. Teda za čo bojujeme ? Pred nami , vpravo i [...]

Možno príde kúzelník.

03.12.2021

Ako každý pracovný deň, sme sa my, VPP-čkári zhromaždili, lepšie povedané doliezli, pred “ Obecný úrad v počte deväť duší a čakali na starostu. Ešte začiatkom leta nás bolo jedenásť, ako v tej Klabzubovej jedenástke, medzitým nás ale opustil Jani pre alkohol a Ďuri pre Kovid. A to sme si robili plány, že sa prihlásime do šiestej ligy. V dedine už viac [...]

Taiwan / Loď / Navy / Lietadlo / P3C / Radar /

Čínsky minister obrany varoval USA pred zasahovaním do sporu o Taiwan

04.06.2023 06:48

Čínsky minister obrany Li Šang-fu v nedeľu varoval USA pred zasahovaním do sporu o Taiwan.

putin

Putinove ciele na Ukrajine? Všetky zlyhali, pripúšťa poslanec vládnej strany

04.06.2023 06:00

„V ktorom z týchto bodov sme dosiahli výsledky? Ani jednom. Navyše niektoré z nich prestali mať akýkoľvek zmysel," hovorí poslanec Putinovho Jednotného Ruska.

šimečka, sulík, pellegrini, fico

Hlas a Republika ohrozujú Smer. Spájaniu povedali voliči jasné nie, výnimkou sú Demokrati

04.06.2023 06:00

Hitom týchto volieb je aj spájanie strán. Aj keď sa o ňom hovorí mesiace, stranám sa to nedarí a voliči im odkázali jasné nie.

cirkev, kňaz, biblia, omša, kostol, kresťania, kríž, Kristus, Ježiš

Niekoľko základných škôl v Utahu zakázalo Bibliu kvôli "vulgarite a násiliu"

03.06.2023 20:49

Zákaz prichádza v čase, keď sa konzervatívci v niektorých amerických štátoch usilujú o zákaz výučby o témach, ako sú práva komunity LGBT alebo rasová identita.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 37
Celková čítanosť: 91400x
Priemerná čítanosť článkov: 2470x

Autor blogu

Kategórie